Czech Nature Photo 2018

Nejlepší fotografie přírody v Národním zemědělském muzeu

Venkovní výstava na střeše muzea
Czech Nature Photo 2018 v Národním zemědělském muzeu

zobrazit v kalendáři

Datum:
30. května 2018

Otevírací doba:
9 - 11:30 a 12 – 15

Místo:
Národní zemědělské muzeum Praha
Kostelní 1300/44
Praha 7 (Troja)
Zobrazit na mapě

24/05/2018

Nejlepší fotografie přírody budou k vidění v Národním zemědělském muzeu. Národní zemědělské muzeum se v roce 2018 stalo partnerem kategorie Zemědělství a venkov v soutěži Czech Nature Photo. V hlavní výstavní budově v Praze představí 30. května téměř sto nominovaných i vítězných fotografií. Pro mimopražské návštěvníky nachystalo muzeum putovní venkovní výstavu.

Fotografická soutěž Czech Nature Photo představuje a hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů. Letos se do soutěže přihlásilo 252 profesionálních a pokročilých amatérských fotografů z Česka i Slovenska s celkem 1800 fotografiemi. Nyní po vyhlášení výsledků bude muzeum v rámci pražské výstavy od 30. května prezentovat nejlepší fotografie soutěže a na venkovní výstavě na střeše muzea pak návštěvníci naleznou výběr 20 fotografií z kategorií České zemědělství a venkov a Český les. Tyto fotografie zachycují obory, jako jsou rybářství, lesnictví, myslivost, rostlinná i živočišná výroba. „Myšlenkou na fotografickou soutěž se v Národním zemědělském muzeu zabýváme často, vlastně kdykoli, když se někdo z nás probírá starými černobílými fotografiemi z našeho archivu. Kategorie České zemědělství a venkov v rámci fotosoutěže s přírodní tematikou nám umožňuje upozornit na význam zemědělství jako součásti péče o krajinu, vodu, půdu, hospodářská, ale i volně žijící zvířata. Kvalitní fotografie v sobě snoubí krásu a dokument, a to je něco, co muzejníky vždy zajímá,“ říká generální ředitel Národního zemědělského muzea Milan Jan Půček.

Pro mimopražské pak připravilo Národní zemědělské muzeum putovní venkovní výstavu, která je výběrem 23 fotografií z kategorií České zemědělství a venkov nazvaným Pohled na krajinu zemědělce, plus tři vítězné fotky kategorií České zemědělství a venkov a kategorie Český les. První uvedení putovní výstavy bude v muzeu zemědělské techniky v Čáslavi, kde ji návštěvníci mohou vidět od pátku 25. května. Po skončení se výstava přesune také na další pobočky Národního zemědělského muzea – zámky Kačina a Ohrada.

Posláním fotosoutěže je prostřednictvím fotografií upozornit na nutnost ochrany přírody a uchování její krásy pro další generace. „Jsme přesvědčeni o tom, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé již od dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Prostřednictvím fotografií chceme sdělovat, že mají zodpovědnost za stav krajiny ve svém okolí,“ říká ředitelka Czech Photo Centre Veronika Souralová.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu  .zip

Foto: Jana Mašterová

Zdroj: www.nzm.cz

Kontakty a další informace:
Czech Photo Centre: Public relations - Radek Polák, +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphoto.org

string(1) "1"