Czech Nature Photo 2018

Měsíc přírody vrcholí

Výstava
Czech
Nature
Photo 2018

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
5. dubna - 13. května 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč, v této ceně je zahrnuto také vstupné na doprovodnou výstavu.

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

 
Czech Nature Photo: Měsíc přírody v Czech Photo Centre
7/05/2018

Soutěž Czech Nature Photo není jen o vystavených fotografiích, ale snaží se návštěvníky všech generací motivovat k aktivnímu zájmu o přírodu. Pokud mají lidé kvalitní informace, tak jim mohou sloužit jako prostředek pro ochranu přírody. Takovou aktivitu naše příroda zoufale potřebuje. V rámci doprovodného programu Měsíc přírody v Czech Photo Centre, se již návštěvnici na besedách mohli setkat s řadou osobností.

Jako první představil přírodu Krkonošského národního parku Michal Skalka – vedoucí ekologické výchovy Správy KRNAPu. Ten vyprávěl o vzácnostech a zajímavostech Krkonoš, které před 55 lety vedly ochranáře k založení Krkonošského národního parku.

Kurátor výstavy a předseda poroty Michal Krause odmoderoval několik prohlídek pro školy a školky. Nejmenší návštěvníci jsou ty nejvděčnější a fotografie zvířátek je skutečně zajímají

Jestli někdo dokáže zábavně hovořit o hmyzu, je jím rozhodně entomolog Pavel Krásenský. Objevil několik nových hmyzích druhů, za kterými se pravidelně vydává na daleké cesty. Několikrát během besedy rozesmál sál plný nadšenců, kteří téměř nevěřili jeho příhodám a trochu mu záviděli, že na objevitelských cestách nebyli s ním. S držitelem titulu fotografie roku Rostislavem Štefánkem se návštěvníci mohli potopit do sladkých vod a pozorovat hemžení na dně. Veronika Souralová představila malým dětem život ve včelím úlu a četla jim ze svých knížek o hmyzu. Mistr fotopastí Vladimír Čech zavedl návštěvníky do nočního českého lesa i do Mongolské stepi, kde se ukrývá vzácný Irbis. Autor se dokáže dokonale vcítit do životního režimu divokých zvířat a předat pomocí fotografií unikátní svědectví jejich života.

Měsíc přírody jde do finále, zájemce čeká ještě beseda s Janem Svatošem, který pohovoří o filmu Archa světel a stínů. Režisér a producent bude vyprávět o Ose i Martinovi Johnsových a o svých cestách po jejich stopách do Afriky i Ameriky.

Závěrečnou tečkou a rozloučením s výstavou bude komentovaná prohlídka spoluzakladatelem soutěže a předsedou poroty Michalem Krause, který dokáže o snímcích i autorech zajímavě vyprávět. Přijďte se rozloučit s krásnými fotografiemi přírody, které pak poputují po celé české republice.

string(1) "1"