Czech Nature Photo 2018

Výstava Czech Nature Photo je na světě

Czech Nature Photo 2018

oceněné a vybrané snímky soutěže

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
5. dubna – 13. května 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč v této ceně je zahrnuto také vstupné na vedlejší výstavu Makrofotografie 3x jinak.

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

Czech Nature Photo 2018 nominace
6/04/2018

Z tvrdé konkurence 1800 fotografií vybírala mezinárodní odborná porota nejlepší snímky, které můžete vidět na výstavě Czech Nature Photo. Ve středu 4. dubna proběhla v Czech Photo Centre vernisáž za hojné účasti autorů, odborníků a partnerů projektu. Hlavní výstavu doprovází v malé síni Makrofotografie 3x jinak, kde se představí Pavel Blšťák, Veronika Souralová a Pavel Krásenský

Poselstvím Czech Nature Photo je ukázat přírodu a zvířata v novém světle. Na výstavě jsou snímky špičkových fotografů, kteří se fotografování přírody a zvířat dlouhodobě věnují. Focení přírody je náročné, vyžaduje úsilí a znalost. Jsou okamžiky, kdy chodí fotograf na vytipované místo dokola a stejně se mu nepodaří záběr, který má v hlavě. Jindy se může jednat o náhodu a během deseti minut se zrodí geniální fotografie.

Jednou z fotografických špiček je Jiří Karbus, který se více jak deset let věnuje podvodnímu focení na nejvyšší úrovni. Jeho fotografie se pravidelně objevují na obálkách odborných časopisů a je držitel mnoha mezinárodních ocenění, nyní se představí i na výstavě Czech Nature Photo.

Dalším velmi speciálním vystavujícím je Vladimír Čech mladší se svým souborem fotopasti. Podomácku vyrobenými fotopastmi se dokázal začlenit do života divokých šelem. A tak ukázat naprosto unikátní snímky například plachého rysa ostrovida.

Výstava Czech Nature Photo a Makrofotografie 3x jinak probíhá v Czech Photo Centre na Nových Butovicích od 5. dubna do 13. května 2018. K výstavě probíhá doprovodný program Měsíc přírody, kde při přednáškách představí svoji práci fotografové Rostislav Štefánek, Pavel Krásenský nebo Vladimír Čech mladší. O vzniku dokumentárního filmu Archa světel a stínů o cestě Martina a Osy Johnsonových po Africe a Americe bude osobně hovořit režisér a producent Jan Svatoš.

string(1) "1"