Video: Otázky na porotce Czech Press Photo

5/03/2018

Před časem jsme prezentovali video seriál, kde všichni porotci soutěže Czech Press Photo odpovídají na dvě stěžejní otázky týkající se soutěže a samotných fotografů. Na otázky postupně odpovídají porotci Adrian Evans, Jan Šibík, Filip Láb, Stefano Carini, Juraj Mravec, Clemen Saccomani, Petr Josek a Alžběta Jungrová. Připomeňte si názory porotců na témata tvorby fotografů přímo soutěže a také na morálku fotoreportérů.

Otázka 1: Někteří fotografové tvoří mimo jiné i přímo pro soutěž Czech Press Photo. Tyto fotografie přitom ve svých domovských redakcích atp často neuplatní, není tam o ně zájem. Čím to je? A je tato situace obdobná i v zahraničí - kde jsou také soutěže žurnalistické fotografie?

Otázka 2: Častými objekty fotoreportérů jsou lidé. To přináší problém jejich souhlasu či nesouhlasu. V ČR je i nejednoznažná legislativa, kdy známé osobnosti forograf může fotit bez souhlasu, zatímco "noname" nikoli... Kde je hranice, který fotoreportér ještě není a který už je vlezlý paparazzi? Kdy se fotoreportér chová nemorálně?

Videa: Oleg Homola

NULL