První republika

První republika – fotografie pomáhají

První republika

Autor: Angelo Purgert

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
28. února – 1. dubna 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč v této ceně je zahrnuto také vstupné na hlavní výstavu APF - Tělo jako znak.

Místo
Malá síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

1/03/2018

Výstava fotografií Angela Purkerta První republika byla slavnostně zahájena. Večer doplněný dobovou hudbou se nesl v prvorepublikové atmosféře. Návštěvníci - obklopeni fotografiemi pořízenými v kavárně Louvre, Imperial, Slavia, Cukrárně Myšák, hotelech Art Deco Imperial, Ambassador nebo v restauraci a tančírně Republika - se mohli lehce přenést do naší historie.

Jedná se o velký charitativní projekt, který putuje napříč celou republikou. Výtěžek z prodeje fotografií a fotografických knih s tematikou „První republiky“ bude využit pro onkologické a hematologické dětské oddělení FN Motol. Za získané finance jsou pořádány letní i zimní pobyty pro malé pacienty. Jsme rádi, že fotografie pomáhají potřebným a společnost Czech Photo je u toho. Za dobu našeho 1.5 letého fungování je to již čtvrtý charitativní projekt – první byla výstava fotografů agentury Reuters, která pomáhala dětem v nouzi, dále se u nás dražily fotografie Zoo Praha pro záchranu koní Převalského a v rámci předávání cen soutěže Czech Press Photo se konala aukce snímků pro Centrum Paraple.

Fotografie vystavené v Czech Photo Centre zachycují prvorepublikové kavárny Louvre, Imperial, Slavia, Adria Cukrárnu Myšák, hotely Art Deco Imperial, Ambassador a Paříž, ale také Národní technické muzeum nebo restauraci a tančírnu Republika. Fotografování probíhalo rovněž v Obecním domě a Paláci Lucerna.

Angelo Purgert je lektorem na Pražské fotografické škole a členem poroty mezinárodních fotografických soutěží Fédération Internationale de l'Art Photographique - mezinárodní organizace národních fotografických sdružení. V Česku a v zahraničí měl již 29 samostatných výstav.

NULL