Tělo jako znak

Czech Photo Centre ukáže práce členů Asociace profesionálních fotografů ČR

Tělo jako znak

Autor: Asociace profesionálních fotografů ČR

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
28. února – 1. dubna 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč v této ceně je zahrnuto také vstupné na vedlejší výstavu První republika.

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

22/02/2018

Asociace profesionálních fotografů ČR (APF) představuje od středy 28. února v multižánrovém Czech Photo Centre výstavu Tělo jako znak. Mezi fotografy, kteří své snímky v galerii vystavují, patří například Pavel Mára, Marian Beneš, Roman Sejkot, Jan Pohribný a další, kteří jsou držiteli řady ocenění, včetně World Press Photo, The World Council of Porfessional Photographers, Czech Press Photo nebo Qualified European Photographer.

Tělo, či spíše tělesnost, bude v Czech Photo Centre ukázána nejen v obvyklé estetické a erotické rovině, ale především jako výrazový prostředek řešící otázky osobnostní, partnerské i sociální problematiky. Na výstavě budou zastoupeni přední čeští výtvarní fotografové: Marian Beneš, Vasil Stanko, Petra Skoupilová, Jan Pohribný, Jiří Hanke, Pavel Mára, Jan Pohribný, Roman Sejkot, Vladimír Kozlík, Petr Zhoř, Rudolf Jung, Zdeněk Lhoták, Rudo Prekop a další.

Vystavovaní fotografové náleží současně k předním pedagogům fotografických škol, kurátorům a historikům fotografie. Výstavy se zúčastňují členové APF na základě kurátorského výběru Zdeňka Lhotáka a Vladimíra Kozlíka. Tato výstava bude ještě minimálně dvakrát reprízována na dalších místech Česka.

K výstavě Tělo jako znak bude vydán katalog v rozsahu 56 stran s obrazovou prezentací vystavených děl i autorů. Výstavu bude také doprovázet Almanach III, který bude obsahovat signovaný tisk od každého autora a který bude vydán v limitované edici 20 kusů. Almanach je primárně určen sběratelům umělecké fotografie, muzeím, firmám a dalším institucím. Výstava je realizována za podpory Státního Fondu kultury ČR.

V rámci výstavy Tělo jako znak proběhne v Czech Photo Centre ve středu 28. března od 14 hodin slavnostní vyhlášení Osobnosti české fotografie 2017. Tato prestižní cena, kterou udílí APF na základě výběru odborné poroty již popatnácté, je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který v průběhu kalendářního roku zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. APF uděluje také cenu „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“, jež je určena osobnosti, která dlouhodobě, zásadním způsobem přispěla ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. V posledních dvou letech byla cena rozšířena o kategorie „Publikace roku“ a „Kalendář roku“.

Výstava Tělo jako znak potrvá v Czech Photo Centre od 28. února do 1. dubna. Bude otevřena každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie leží jen zhruba 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Další informace lze nalézt v kalendáři akcí.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx

Zdroj fotografií: Asociace profesionálních fotografů ČR

Kontakty a další informace:
Czech Photo Centre: Public relations - Radek Polák, +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphoto.org

NULL