Výstava CZECH PRESS PHOTO 2015

Pros. 2015 - Led. 2016

V úterý 15. prosince se v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze koná slavnostní ceremoniál předání cen 21. ročníku novinářské soutěže CZECH PRESS PHOTO 2015.

V úterý 15. prosince se v Brožíkově síni Staroměstské radnice v Praze koná slavnostní ceremoniál předání cen 21. ročníku novinářské soutěže CZECH PRESS PHOTO 2015.

Poté se v Křížové chodbě a v Rytířském sále oficiálně otevírá letošní výstava, která bude veřejnosti přístupná od 16. listopadu do 31. ledna 2016. Výstava CZECH PRESS PHOTO 2015 bude obsahovat nejen vítězné, ale i neoceněné snímky z jednotlivých kategorií soutěže. Celkem výstava představí okolo 400 fotografií a videí od 91 domácích autorů.

Pro veřejnost bude výstava 21. ročníku CZECH PRESS PHOTO 2015 přístupná vždy v pondělí od 10.00 do 19.00 hodin, v ostatní dny od 9.00 do 19.00 hodin.

K výstavě je vydán 86 stránkový katalog, který bude obsahovat vítězné a některé další práce z letošního ročníku CZECH PRESS PHOTO 2015.

Soutěže se letos zúčastnilo 278 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 3700 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 38 autorů s celkovým počtem 52 videí.

Nové pojetí soutěže a nové vedení CZECH PRESS PHOTO

Ředitelkou soutěže CZECH PRESS PHOTO se nově stala Veronika Souralová a do správní rady vstoupil fotograf Herbert Slavík. Díky oběma osobnostem dostane do příštích ročníků soutěž nový impuls, což se odrazí jak ve změně CZECH PRESS PHOTO, tak i nových projektech, kam bude patřit i multižánrový prostor CZECH PHOTO CENTRE.

Již CEREMONIÁL PŘEDÁNÍ CEN v Brožíkově síni proběhne díky modernímu aranžmá oproti minulosti v pozměněné podobě. Ceremoniál moderuje Jakub Železný, hudební doprovod obstará Matěj Ruppert. Bude předána Hlavní cena soutěže udělená mezinárodní porotou a Grant Prahy udělený pražským primátorem.

Dále ceny převezme 39 předních českých a slovenských fotografů a videotvůrců, kterým v osmi soutěžních fotokategoriích a dvou videokategoriích přiznala ocenění odborná porota letošního ročníku CZECH PRESS PHOTO.

Předány budou rovněž tyto ceny: zvláštní ceny pro mladé fotografy do 25 let Canon Junior Awards, Cena UNHCR, Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, Cena generálního partnera Trigema, dvě Ceny Nikon Sport Award, Cena Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, Cena dětí a Cena čtenářů IDnes a cena Fotonova.

Součástí večera bude poprvé v historii CZECH PRESS PHOTO předání ceny za mimořádný přínos ve fotografii. Oceněnou bude zakladatelka soutěže CZECH PRESS PHOTO Daniela Mrázková, která letos vedení soutěže předala své nástupkyni. Ocenění za mimořádný přínos ve fotografii by se mělo od nynějška vyhlašovat již pravidelně. Poctěni budou zejména ty osobnosti, které se významným způsobem zasloužily o dobré jméno domácí fotografie u nás a případně i ve světě.

NULL