Na vlnách fotografie

Vernisáž výstavy Václava Šilhy - Na vlnách fotografie

Výstava Na vlnách fotografie

zobrazit v kalendáři

Datum trvání:
18. ledna – 25. února 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

19/01/2018

Výstava fotografa Václava Šilhy Na vlnách fotografie byla slavnostně zahájena. Je vidět, že autor a jeho tvorba má velkou řadu příznivců, protože v galerii bylo nabito. O hudební produkci se postaral Oleg Homola a Václava Šilhu na podiu vyzpovídala Jarmila Štuková – proč do svého portfolia přidal fotografie lidí – zástupců mizejících kultur a co ho na tom baví. Nebo jak složité je doplout do polárních krajin a dokumentovat život na tamních bílých planinách. V galerii je vedle barevných i černobílých fotografií projekce dokumentů z autorových cest a „model“ lodi, na které se plavil:

„Vždycky, když mířím na jih, mám pocit, že jdu z kopce. S jachtou Golden Fleece jsem sice plul na jih, ale měl jsem při tom pocit, že vlny jdou jen do kopce. A když už náhodou ten kopec skončil a padal jsem dolů, šlo to neuvěřitelně z kopce s mým žaludkem. V tu chvíli jsem ale věděl, že kapitán drží směr…“

Výstavou jsme oficiálně zahájili nový ročník soutěže Czech Nature Photo, ve kterém Václav Šilha zasedne v odborné – tento rok již mezinárodní – porotě.

Foto: Markéta Kolínská

NULL