Doprovodný program Czech Press Photo 2017

5/01/2018

Czech Press Photo 2017 zahajuje sérii besed s vítězi a nominovanými. Součástí programu Czech Press Photo 2017 bude v průběhu ledna jak pokračující výstava vítězných a dalších vybraných prací, tak navíc i série besed s několika fotografy, kteří každoročně v soutěži obsazují ty nejvyšší příčky. Veřejnost se tak bude moci setkat s Romanem Vondroušem, Milanem Jarošem, Michalem Červeným, Lenkou Klicperovou či Janou Andert.

Beseda s vítězem kategorií Czech Press Photo 2017 Lidé, o kterých se mluví a Problémy dnešní doby Milanem Jarošem proběhne v prostorech galerie Czech Photo Centre již ve středu 10. ledna. Jaroš se v případě kategorie Problémy dnešní doby představil sérií snímků Zima, nuda a hlad v Bělehradu, jež zobrazuje uprchlíky, kteří uvízli v centru srbské metropole na nádraží. Tentokrát v soutěži uspěl i díky sérii Návštěvy prezidenta Miloše Zemana v krajích. Výjezdy prezidenta do krajů byly pro autora jednou z mála příležitostí, jak se dostat do situací, které přesahují každodenní politický rituál, jemuž se jinak ve své práci věnuje. A to zejména proto, že byl při nich Miloš Zeman vystaven přímému kontaktu s lidmi.
Detail besedy s Milanem Jarošem v kalednáři >

O více než týden později, 18. ledna, bude Czech Photo Centre hostit Michala Červeného. Jeho snímek s cyklistickou tematikou Noční vyjížďka za svitu tzv. superúplňku byl v posledním ročníku Czech Press Photo nominován v kategorii Sport. V předchozím ročníku dosáhl v této kategorii s fotografií bikera Jaroslava Kulhavého dokonce na místo nejvyšší.
Detail besedy s Michalem Červeným v kalednáři >

V pondělí 22. ledna se v galerii na besedě představí režisérka Jana Andert a cestovatelka a šéfredaktorka magazínu Lidé a země Lenka Klicperová, která v Czech Press Photo byla nominovaná nejen v kategorii Problémy dnešní doby za snímek Lidé s amputovanýma nohama se musí s pomocí terapeutů opět naučit chodit, ale také za dokument Bitva o Mosul v kategorii Feature. Ten v Sýrii natočila společně s volnými dokumentaristkami Markétou Kutilovou a Jarmilou Štukovou. Jana Andert byla nominována se svým videem v kategorii Aktualita a reportáž.
Detail besedy s Lenkou Kliceperovou a Janou Andert v kalednáři >

Čtvrtek 25. ledna uzavře sérii besed setkání s Romanem Vondroušem, který byl tentokrát nominován v kategorii Sport za sérii zákulisí dostihového sportu. Vondrouš vloni v Czech Press Photo zvítězil v kategorii Každodenní život za sérii Havana Cars.
Detail besedy s Romanem Vondroušem v kalednáři >

Každá z besed se bude konat v galerii Czech Photo Centre (Seydlerova 2835/4, Praha 5) vždy od 18.00 hodin. Vstupné na besedu bude činit 100 korun. Zájemci se mohou na jednotlivé besedy přihlašovat prostřednictvím www.czechphoto.org.

Souběžně s tím probíhá v prostorech Staroměstské radnice výstava Czech Press Photo 2017 až do 30. ledna. Otevřena je každý den od 10.00 do 19.00 hodin.

Zdroj fotografií: Czech Press Photo

Kontakty a další informace:
Czech Photo Centre: Public relations - Radek Polák, +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphotocentre.cz.

NULL