Příběhy fotografií: Volební noc

30/12/2017

Donald Trump za bílými dveřmi, jak symbolický moment, který se podařilo zachytit Romanovi Vondroušovi 9. listopadu 2016. Nemusel přitom cestovat příliš daleko, stačilo navštívit Americké centrum v Praze v průběhu sledování prezidentských voleb mezi Hilary Clinton a Donaldem Trumpem. Donald Trump se stal 45. prezidentem Spojených států amerických a stal se také prvním mužem v úřadu bez předchozí zkušenosti s politickou či armádní funkcí. Roman Vondrouš byl s touto fotografií nominován na vítěze v kategorii Aktualita a k atmosféře, která se v průběhu volební noci podstatně proměnila, dodává...

Roman Vondrouš, ČTK - Volební noc

„Snímek vznikl během volební noci z 8. na 9. listopadu 2016 v Americkém centru v Praze, kam jsem byl vyslán agenturou ČTK, abych zaznamenal atmosféru mezi diplomaty a pozvanými hosty. Do hlavního sálu, kde přítomní sledovali průběžný vývoj boje o Bílý dům a kde permanentně běželo aktuální zpravodajství CNN, nahlédla žena a mně se na okamžik naskytl zajímavý pohled s Donaldem Trumpem v průhledu mezi dveřmi. Zpočátku velmi uvolněná atmosféra se začala měnit ve chvíli, kdy začínalo být zřejmé, že výsledek voleb nebude tak jednoznačný, jak se předpokládalo. A vlastně i tato skutečnost, že se vítězem amerických voleb stal Donald Trump, dodala této fotce zásadní váhu,“ líčí Roman Vondrouš, jak vznikla nominovaná fotka.

Roman Vondrouš

Roman Vondrouš se narodil v roce 1975 v Pardubicích, absolvoval magisterský program Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Nyní na stejné univerzitě pokračuje jako doktorand. Pracuje již řadu let jako fotoreportér České tiskové kanceláře. Je laureátem první ceny v prestižní mezinárodní soutěži World Press Photo 2013 v kategorii Sport a několikanásobným držitelem ocenění v národní soutěži Czech Press Photo.

NULL