Příběhy fotografií: Diagonála

24/12/2017

Skialpinistický trek na ledovci Pitztal je popis další fotografie se zajímavým příběhem. Autor jej však zachytil při trochu jiné aktivitě, při lyžování ve volném terénu. Ten je pro člověka zážitkem sám o sobě. Rastislav Kakara, autor jednoho ze tří nominovaných příspěvků v kategorii Sport ke sportovnímu výkonu přidal ještě zážitek umělecký. Jak sám popisuje, cílem byl minimalistický formát spojení člověka s přírodou. Výsledek zhodnoťte sami, je více než fascinující a záviděníhodný.

Rastislav Kakara - Diagonála

Při vzniku této fotografii se mi líbila možnost zachytit spojení člověka a přírody a jeho věčnou touhu čelit výzvám v minimalistickém formátu, tak aby nic nerušilo daný okamžik. A zároveň jsem chtěl naplnit atributy výtvarné fotografii. Po asi 60 minutách ta chvíle nastala. Poskytla mi ji skupina skialpinistů na protějším svahu ledovce Pitztal spolu s vhodným světlem a prostorem. To vše při vlastním lyžování ve volném terénu. A tak jsem zůstal sám na několik příjemných chvil při sledování a vyčkávání v nádherném tichu.

blog/CPP_blog_diagonala.jpg

 

Rastislav Kakara

(*1977, Košice) Vystudoval Gymnazium v Košiciach, Lékařskou Fakultu v Hradci Králové, Univerzity Karlovy, promoval v roce 2002. Od té doby žije v ČR. Pracuje jako lékař Záchranné Služby Stredočeský Kraj a ARO v Oblastní Nemocnici Kolín.

Kromě fotografii se věnuje vysokohorské turistice, ledovcové turistice, ferraty, lezení, lyžování, freeride. Absolvování všech těchto činností si neumí představit bez fotoaparátu.

„Fotografii se věnuji od svých 8 let. K focení mě dovedl můj otec, který měl k tomu blízko jako žurnalista. Začínal jsem s fotoaparátem zn. Praktika, tehdy jsem měl rád tvorbu ve fotokomoře, kde jsem věděl strávit i 6 - 8 hod. nepřetržitě. Toho času už s digitální technikou se snažím ve výtvarné formě zachytit sport, street fotografii ,přírodu , architekturu a ojediněle experiment. Mým cílem je zachytit okamžik tak, aby záběr nabídl emoce a zážitek z dané situace nenásilnou formou“.

 

NULL