Příběhy fotografií: Prezident v krajích

18/12/2017

Prysk, Otrokovice, Liberec a Libochovice navštívil Milan Jaroš od října 2016 do května 2017, aby zaznamenal návštěvy prezidenta Miloše Zemana v krajích České republiky. Výsledkem je série fotografií, která v letošním ročníku Czech Press Photo zvítězila v kategorii Lidé, o kterých se mluví. Výlety prezidenta v krajích nebyly jediným letošním přihlášeným počinem Milana Jaroše, který mapoval politické dění. Dalším povodenou sérií byla zdokumentovaná předvolební kampaň Andreje Babiše nebo proslavené setkání prezidenta s premiérem Sobotkou při podání demise. Další série, Zima, nuda a hlad v Bělehradu zvítězila v kategorii Problémy dnešní doby a zároveň získala cenu UNHCR.

Milan Jaroš – Návštěvy prezidenta Miloše Zemana v krajích

Výjezdy Miloše Zemana do krajů byly pro autora jednou z mála příležitostí, jak se dostat do situací, které přesahují každodenní politický rituál, jemuž se jinak ve své práci věnuje. A to zejména proto, že je při nich prezident vystaven přímému kontaktu s lidmi. Jejich emoce a reakce na hlavu státu jsou zajímavou zprávou o české společnosti a zároveň nutí politika reagovat na nečekané situace.

[blog/Milan_Jaros.jpg]

Milan Jaroš

Milan Jaroš vystudoval katedru fotografie na FAMU. Od roku 2008 pracuje v časopisu Respekt jako stálý fotograf. Spolupracoval také s mnohými zahraničními novinami a časopisy jako New York Times, International Herald Tribune, The Wall Steet Journal. Za své fotografie získal řadu ocenění v soutěžích Czech Press Photo, Frame, Unicef Photo Award, Unicredit Photo Award. V roce 2012 vyhrál na Czech Press Photo hned v několika kategoriích. Hlavní cenu Fotografie roku získal za snímek, který je součástí fotoreportáže Rozloučení s Václavem Havlem.

NULL