První přednášky X-PHOTOGRAPHERS

12/12/2017

V rámci výstavy X-PHOTOGRAPHERS jsme pro vás se spol. FUJIFILM přichystali přednášky a praktické workshopy s vystavujícími světovými fotografy, které se odehráli v prostorách galerie Czech Photo Centre. O první dvě přednášky se postarali Saulius Demulivičius, jehož téma se týkalo vysokohorského focení a Peter Delaney s fotografováním v africké divoké přírodě.

Prvními z přednášejících byl Saulius Demulivičius, který je business konzultantem, vysokohorským lezcem a fotografem, kterému koluje v žilách adrenalin. Vylezl na Virgin Peaks v Číně, sjel na lyžích 7500 m horu a byl oceněn titulem Snow Leopard za zdolání pěti nejvyšších hor střední Asie (všechny nad 7000 m). Saulius pokračuje svoji cestu směrem k 8 000 metrovým vrcholkům beroucí svůj fotoaparát dál do „mrtvé zóny“, aby zdokumentoval extrémní životní prostředí a vrozenou lidskou touhu prozkoumávat neznámé. Jeho přednáška byla na téma High altitude mountaineering.

Druhým byl Peter Delaney, fotograf divoké přírody a krajiny z Jihoafrické republiky. Strávil roky v africké divočině, aby mohl ukázat bohatou rozmanitost přírody a její nádhernou krajinu. Snaží se do svých fotografií přinášet unikátní styl, který by inspiroval a vzbudil vášeň v divákovi k zachování života a okolí na naší pletě. Peterovy fotografie byly publikovány v National Geographic a vyhrál několik cen včetně Wildlife Photographer of the Year. Téma prezentace: African wildlife.

NULL