Fotogalerie: Vernisáž Země divokých koní

20/10/2017

V malé výstavní síni byla 19. 10. slavnostně otevřena Výstava Země divokých koní (očima dvanácti fotografů), která je sestavena ze snímků reportážních fotografů a pracovníků Zoo Praha, kteří doprovázeli transporty koní Převalského do západního Mongolska - Petr Josek, Marián Polák, Petr Jan Juračka, Václav Šilha, David W. Černý, Khalil Baalbaki, Filip Singer, Michal Sváček, Pavel Otevřel, Petr David Josek, Miroslav Bobek a Evžen Kůs.

12 krásných snímků z Mongolska bude 25. října v CPC vydraženo a dalších 27 bude po dobu výstavy volně k prodeji. Výtěžek bude věnován na stavbu nového sociálního zařízení v poušti Gobi – na sbírku Pomáháme jim přežít (č.účtu: 43-6804660247/0100)

Jana Myslivečková, která také byla osobně přítomna vypouštění koní do mongolské stepi dodává: „Záchodky v Tachin Talu v Gobi B, základně projektu na záchranu koní Převalského pražské zoo, působí romanticky a jsou velmi fotogenické, což můžete na výstavě také vidět. Z vlastní zkušenosti vím, že v létě je z nich krásný výhled na nedotčenou mongolskou krajinu, ale zkuste je používat při teplotě -35! Výtěžek z prodeje fotografií bude použit právě na výstavbu sociálního zařízení v Tachin Talu. Už jste někdy koupí fotky přispěli na stavbu záchodu? Teď tuto výjimečnou možnost máte!“

Termín dražby: 25. 10. v 18:00
Termín konání výstavy 17. 10. – 3. 12. 2017

Foto: Oleg Homola

NULL