Třináct fotografů agentury NOOR v CPC

10/10/2017

Czech Photo Centre představí to nejlepší z desetileté historie agentury NOOR. Třináct světově proslulých fotografů agentury NOOR představí od 13. října multižánrové Czech Photo Centre. Expozice NOOR BY NOOR připomene práce jednotlivých autorů, k nimž patří například Yuri Kozyrev, Kadir van Lohuizen nebo Francesco Zizola. Fotografové agentury NOOR dokumentují v různých koutech zeměkoule aktuální události a problémy, které se tam právě odehrávají.

20170911_CPC_NOOR_pozvanka_vystava_1.jpg

„Czech Photo Centre slaví rok od zahájení provozu. Vloni jsme začínali pracemi VII Photo Agency. Výstava NOOR BY NOOR je důstojným pokračovatelem myšlenky, která je postavena na tom, že chceme přinášet to nejlepší, co světová i domácí fotografická scéna v současnosti nabízí. Agentura NOOR má navíc tento rok deset let od svého založení. Bude to tak hned několik oslav najednou,“ vysvětluje Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo Centre. Výstavu v Czech Photo Centre osobně uvede na vernisáži 12. října Clement Saccomani, ředitel agentury NOOR. Ten je také jedním z porotců letošního ročníku soutěže Czech Press Photo. Zároveň s ním bude na vernisáži představena celá mezinárodní porota, která v následujících dnech zasedne v Czech Photo Centre a vybere nejlepší snímky roku 2017.

Agentura NOOR dokumentuje občanské a politické nepokoje, otázky životního prostředí, války, hladomor a přírodní katastrofy po celém světě. U příležitosti desetiletého výročí od svého založení jsou na výstavě NOOR BY NOOR vybrány fotografie, které pocitově nejlépe odráží to, co se váže k NOOR jako skupině: konfrontace s dominantním příběhem, který má být inspirován empatií a jednáním prostřednictvím vizuálního vyprávění s integritou a vášní.

Expozice bude v Czech Photo Centre otevřena pro veřejnost každý den kromě pondělí až do 3. prosince. V úterý až pátek bude výstava přístupná od 11.00 do 18.00 hodin, o víkendu vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Vstupné činí 50 a snížené pak 30 korun. Galerie sídlí na adrese Seydlerova 2835/4 v blízkosti stanice metra Nové Butovice.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu  .zip

Zdroj fotografií: Agentura NOOR

Kontakty a další informace:
Public relations - Radek Polák tel.: +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphotocentre.cz.

NULL