Fotogalerie z vernisáže NOOR by NOOR

13/10/2017

Slavnostně jsme zahájili výstavu agentury NOOR. Úvodní slovo přednesl ředitel agentury Clément Saccomani. Přítomni byli čelenové letošní poroty Czech Press Photo v čele s jejím předsedou Petrem Joskem.

Výstavu můžete navštívit až do 3. prosince 2017, je to velmi rozsáhlá výstava s více než 100 fotografiemi. Více v kalendáři.

Základní informace

Název: Noor by Noor
Místo: Velká výstavní síň Czech Photo Centre
Datum trvání výstavy: 13. října - 3. prosince 2017 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18

Od svého založení v roce 2007 fotografická agentura a nadace NOOR, která je tvořena řadou mezinárodně osvědčených a oceněných členů, zdokumentovala občanské a politické nepokoje, otázky životního prostředí, války, hladomor a přírodní katastrofy po celém světě.

Společnost NOOR sídlí v Amsterdamu, skládá se z třinácti fotografů z jedenácti různých zemí: Nina Berman, Andrea Bruce, Stanley Greene a Jon Lowenstein (USA), Pep Bonet a Sebastián Liste (Španělsko), Bénédicte Kurzen (Francie), Yuri Kozyrev (Rusko), Francesco Zizola (Itálie), Alixandra Fazzina (Velká Británie), Kadir van Lohuizen (Nizozemsko), Tanya Habjouqa (Jordánsko) a Robin Hammond (Nový Zéland). Fotografové NOOR dokumentují hluboké příběhy a realizují dlouhodobější projekty. Věří, že zdokumentované věci je potřeba ukázat, což by mělo vést k pochopení daného problému a k lepšímu porozumění.

Pro agenturu NOOR jsou vedle individuálních projektů jednotlivých fotografů, důležité hlavně projekty kolektivní.

NOOR by NOOR je jedinečným projektem a fascinujícím nahlédnutím do archivů NOOR se snímky pořízenými během posledního desetiletí po celém světě.

K desetiletému výročí založení každý fotograf NOOR prochází a vybírá z archivu dalšího fotografa NOOR fotografie, které pocitově nejlépe odráží to, co se váže k NOOR jako skupině: konfrontace s dominantním příběhem, který má být inspirován empatií a jednáním prostřednictvím vizuálního vyprávění s integritou a vášní.

NULL