Více než 180 000 fotografií ukazuje krásu světa

6/09/2017

Fotografičtí nadšenci z celého světa měli devět měsíců na to, aby poslali své fotografie a vstoupili do mezinárodní fotografické soutěže „OUR WORLD IS BEATIFUL“. Před porotou nyní stojí nelehký úkol: z 183 861 do soutěže zaregistrovaných fotografií zvolit vítěze šesti kategorií a absolutního vítěze, který si odnese hlavní cenu. „OUR WORLD IS BEAUTIFUL“ je jedna z největších fotografických soutěží na světě a je otevřená jakémukoli fotografovi. Vůbec nezáleží na tom, jestli se jedná o profesionálního nebo hobby fotografa – soutěž je otevřena úplně všem.

Více informací o výstavě v kalendáři.

Soutěž má šest kategorií – „Sport“, „Lidé“, „Krajina“, „Architektura“, „Doprava a infrastruktura“ a „Příroda“. Každý, kdo má zájem, si už nyní může prohlédnout všechny fotografie na soutěžních stránkách CEWE a nejlepší fotografie jednotlivých soutěžních měsíců na výstavě, která probíhá od 6. září do 8 října ve výstavních prostorách Czech Photo Centre. “Jsme moc rádi, že můžeme jako první v Evropě představit široké veřejnosti výběr fotografií z největší otevřené fotografické soutěže na světě, které pocházejí z 94 zemí, právě v Czech Photo Centre, které vnímáme jako středobod fotografického dění v České republice,“ říká Petr Tureček, marketingový manažer CEWE pro Českou republiku.

Slavnostní předání cen vítězům v šesti soutěžních kategoriích a volba absolutního vítěze se uskuteční v německém fotografickém muzeu v Markkleebergu nedaleko Lipska v pátek 22. září 2017. Absolutní vítěze volí mezinárodní porota složená z renomovaných odborníků, novinářů a fotografů. Mezi ně patří například norský fotograf Ole Jørgen Liodden, Micha Pawlitzki, který se specializuje na fotografování architektury a krajiny a multimediální producentka Christina Brun.

Pozoruhodná reakce a vysoká kvalita fotografií jsou jak motivací, tak povinností CEWE integrovat fotografickou soutěž jako pevný prvek v mezinárodní fotografické kultuře. Každý, kdo se nezúčastnil letošní soutěže nebo by se chtěl znovu zúčastnit, se již nyní může těšit na další ročník soutěže „OUR WORLD IS BEAUTIFUL“, který začne na jaře roku 2018.

Zdroj fotografií: CeWe Color, a. s.

NULL