To nejlepší ze soutěže Czech Nature Photo v CPC

14/08/2017

Soutěž Czech Nature Photo, která hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů, vybrala prostřednictvím odborné poroty ze 3 140 přihlášených fotografií nominace do sedmi kategorií. Ty budou společně s některými dalšími přihlášenými snímky od 16. srpna až do 3. září k vidění v galerii Czech Photo Centre.


Pilotního ročníku soutěže Czech Nature Photo se zúčastnilo 467 autorů fotografií přírody, kteří více než 3 tisíce snímků porotě zasílali od 5. dubna do 14. května. Autoři přihlašovali snímky do následujících kategorií: Bezobratlí, České zemědělství a venkov, Český les, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Ptáci, Savci a Zvířata v lidské péči. Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům.

Czech Photo Centre v průběhu srpna a začátku září představí téměř 50 soutěžních fotografií Czech Nature Photo a naváže tak současně na jarní část výstavy konané v této galerii, kde své práce ukázala špička domácí scény, která se zaměřuje právě na snímky přírody. Mezi autory výstavy byli držitelé celé řady domácích i zahraničních ocenění - Petr Bambousek, Michal Krause, Dan Materna, Ondřej Prosický, Rostislav Stach a Václav Šilha.

„Po jarní části výstavy Czech Nature Photo, jež měla nebývale vysokou návštěvnost, se nyní ukáže výběr toho nejlepšího, co přináší pilotní ročník soutěže. Součástí expozice bude také možnost hlasování o nejlepší fotografii v rámci kategorie Cena diváků. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání všech cen pak v Czech Photo Centre proběhne 21. září,“ vysvětluje Veronika Souralová, jedna z členů poroty Czech Nature Photo a současně i šéfka multižánrového prostoru Czech Photo Centre.

Porotu Czech Nature Photo tvoří dlouholetí a uznávaní fotografové živé přírody Michal Krause a Rostislav Stach, kteří již také získali ocenění v soutěži Czech Press Photo. Dalšími členy poroty jsou Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a multižánrového centra Czech Photo Centre a Miroslav Bobek, ředitel pražské Zoo.

Návštěvníci mohou výstavu shlédnout každý den kromě pondělí. V úterý až pátek je expozice otevřena od 11.00 do 18.00 hodin, o víkendu vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 50 a snížené 30 korun.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu  .zip

Zdroj fotografií: Czech Photo Centre

Kontakty a další informace:
Public relations - Radek Polák tel.: +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphotocentre.cz.

NULL