CPP ve Valašském Meziříčí

26/06/2017

Vás všechny, kteří jste ještě nestihli zhlédnout poslední ročník soutěže Czech Press Photo 2016, zveme na každoroční výstavu v Galerii Sýpka a Galerii Kaple ve Valašském Meziříčí.

Výstava se koná od 23.6. 2017 do 31. 8. 2017.

Soutěž Czech Press Photo je obdobou mezinárodní soutěže World Press Photo, která mapuje nejzásadnější události uplynulého roku pomocí objektivů fotoreportérů. Vznikla v roce 1995 od roku 2015 se ředitelkou soutěže stala fotografka a galeristka Veronika Souralová, která soutěž oblékla do nového kabátu a otevřela nové centrum s výstavními prostory Czech Photo Centre, s archivem snímků všech ročníků soutěže i streetartovou galerií.

Hlavním smyslem soutěže i výstav je umožnit veřejnosti být očitými svědky událostí uplynulého roku a umožnit publicitu tomu, co má ve zkomercializovaných médiích malou nebo žádnou šanci. Zároveň je to snaha motivovat novináře-fotografy a podporovat rozvoj samotného fotožurnalismu. Fotografie je hlubším ponorem pod povrch tématu, jelikož pracuje s velkým dobrodružstvím, zprostředkovává svědectví o životě a o problému. Dává také možnost intenzivně prožít radost, smutek, strach, hněv, znechucení i překvapení v nejvypjatějších okamžicích života lidí všech částí světa.

NULL