Nominované snímky na Czech Nature Photo 2017

12/06/2017

V Czech Nature Photo jsou z více než 3 tisíc přihlášených snímků již známé nominace na vítěze. Soutěž Czech Nature Photo, která hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů, vybrala prostřednictvím odborné poroty ze 3 140 přihlášených fotografií nominace do sedmi kategorií. Během léta bude následovat výstava nejlepších snímků a v září budou vyhodnoceni vítězové jednotlivých kategorií a hlavní vítěz.


Pilotního ročníku soutěže Czech Nature Photo se zúčastnilo 467 autorů fotografií přírody, kteří více než 3 tisíce snímků porotě zasílali od 5. dubna do 14. května. Autoři přihlašovali snímky do následujících kategorií: Bezobratlí, České zemědělství a venkov, Český les, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Ptáci, Savci a Zvířata v lidské péči. Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům.

Porotu tvoří dlouholetí a uznávaní fotografové živé přírody Michal Krause a Rostislav Stach, kteří již také získali ocenění v soutěži Czech Press Photo. Dalšími členy poroty jsou Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a multižánrového centra Czech Photo Centre a Miroslav Bobek, ředitel pražské Zoo.

„Tak velký zájem o soutěž Czech Nature Photo nás překvapil. Je vidět, že snímky přírody tvoří silnou stránku domácí fotografie. Není náhodou, že celá řada našich fotografů má dobré jméno také ve světě. V Czech Press Photo často vyhrávají snímky zachycující problémy, ničení životního prostředí, kontrasty mezi divokou přírodou a postupující civilizací. To je v novinářské soutěži správně a patří tam, rozhodně to však plně nevystihuje celé spektrum fotografií živé přírody,“ vysvětluje Souralová.

V průběhu léta budou nominované snímky vystaveny v pražské Zoo a od 14. srpna do 3. září pak také v prostorech multižánrového Czech Photo Centre, které je u stanice metra Nové Butovice – na obou místech bude probíhat hlasování o Cenu diváků. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání všech cen proběhne 21. září v Czech Photo Centre.

V rámci projektu Czech Nature Photo již od 4. dubna do 15. května proběhla k projektu pilotní výstava prací nejlepších domácích fotografů živé přírody. Mezi autory výstavy byli držitelé celé řady domácích i zahraničních ocenění - Petr Bambousek, Michal Krause, Dan Materna, Ondřej Prosický, Rostislav Stach a Václav Šilha.

„Jarní výstava Czech Nature Photo měla nebývale vysokou návštěvnost. Je vidět, že kvalitní snímky přírody lidi zajímají, zvlášt ve městech, kde se jí v realitě nedostává,” dodává Souralová.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu  .zip

Zdroj fotografií: Czech Photo Centre

Kontakty a další informace:
Public relations - Radek Polák tel.: +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphotocentre.cz.

NULL