Nová koncepce CZECH PRESS PHOTO

1/02/2016

CZECH PRESS PHOTO se již od příštího ročníku představí v modernější podobě a s pozměněnými kategoriemi.

„Ukažme, že svět je nejen plný dramatických událostí, ale umí být také zábavný a krásný. „Rádi bychom oslovili další autory a rozšířili přehlídku novinářské fotografie o nová témata, jako je například životní styl, móda, stylizované portréty, obálky magazínů, architektura a další atraktivní náměty,“ řekl Herbert Slavík ke změně v nahlížení a dalším směřování projektu CZECH PRESS PHOTO. „Chceme, aby soutěž začala více zajímat mladé a otevřela se novým trendům,“ doplnila Souralová. Návštěvníci www a facebookových stránek CZECH PRESS PHOTO proto také budou moci posílat své náměty, jaké změny navrhují a jaké kategorie jim na výstavě na Staroměstské radnici třeba i chybí. Do budoucnosti se v rámci soutěže změní proto také systém přihlašování soutěžních prací i vyhlašování výsledků. Více podrobností bude uvedeno při vyhlášení nového ročníku na jaře roku 2016

Veronika Souralová je v rámci CZECH PRESS PHOTO aktivní několik posledních let. Původně vystudovala stavební fakultu Českého vysokého učení technického v Praze. Je fotografkou, galeristkou a autorkou knih pro děti. Současně s tím pracovala v oblasti marketingu a PR. Předsedkyní správní rady společnosti CZECH PHOTO, která soutěž CZECH PRESS PHOTO pořádá, je od loňského listopadu.

Herbert Slavík je fotografem, zakladatelem a dlouholetým vedoucím fotooddělení deníku MF DNES a fotografických agentur MAFA a WWA photo. V roce 2002 byl oceněn Grantem primátora Prahy v soutěži CZECH PRESS PHOTO za cyklus Pražské osobnosti. V roce 2004 získal první cenu v kategorii Umění soutěže CZECH PRESS PHOTO za sérii portrétů z Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Je držitelem ocenění za nejlepší sportovní fotografii roku 1986, 1996, 1997. Od roku 1992 fotografuje pravidelně.

NULL