David Mináč: Mladý fotograf, který miluje focení ve „starém stylu“

22/05/2017
Mladý Slovák, který v tomto roce oslavil teprve 26. narozeniny, vystavuje v našem Centru fotografie žen, které zachytil v jejich nejsmyslnějších a nejženštějších pózách. České a slovenské modelky ale nalíčil do stylu, který připomíná jeho oblíbené časové období. Padesátá a šedesátá léta minulého století.

Absolvent Univerzity v Southamptonu v oboru filmu a psychologie. Filmu se věnuje jako herec i jako režisér. Jeho film Pozvánka, kde se přes tři časové období dostává až do doby francouzské revoluce, navíc celou výstavu doprovází a je zde promítán. Dále natočil několik oceněných filmů (Grand Prix − Wessex Films), věnuje se umělecké fotografii, komponování filmové hudby, filmové režii, herectví. Pracoval jako spoluscénárista ke dvěma celovečerním filmům.

Fotografie modelek, které jsou u nás v Centru vystaveny, připomínají poválečný Hollywood, což není náhoda. Mináč měl snahu všechny aktérky před svým fotoaparátem zachytit v jejich nejženštějších, nejprovokativnějších a nejsmyslnějších momentech. A právě proto zvolil oblečení a styl líčení, které připomínají herečky jako je Marilyn Monroe, Sophii Loren nebo Liz Taylor. Právě v tomto období, kdy tyto dámy okouzlovaly diváky a zářily na stříbrných plátnech, ženy svým oblečením, líčením a doplňky okouzlovaly svojí ženskostí a křehkou krásou, jak popsal sám autor výstavy David Mináč.

NULL