David Mináč: Království žen

3/05/2017

Výstava fotografií Davida Mináče Království žen představí umělecké snímky českých a slovenských topmodelek. David Mináč, syn známého slovenského režiséra Mateje Mináče, se věnuje jak fotografii, tak filmové tvorbě. Výstava Království žen, která ukáže jeho fotografie známých slovenských a českých topmodelek, potrvá v Czech Photo Centre od 17. května do 11. června.

"Fascinuje mě přirozenost ženy, když se prostřednictvím fotografie dostávám do jejího nitra a snažím se zachytit okamžik, kdy je nejženštější, nejprovokativnější a nejsmyslnější. Kdy se stává samotná podstata ženy nejobnaženější. A abych toho dosáhl, musím se vrátit zpět v čase, minimálně do let 50. a 60., když ženy oblečením, líčením a doplňky okouzlovaly svojí ženskostí a křehkou krásou,” komentuje výstavu David Mináč.

V rámci výstavy bude rovněž představena unikátní umělecká kolekce maleb na fotografii Paradise, která vznikala v spolupráci s anglickou topmodelkou a herečkou Louise Cliffe. Výstavu dále doplňuje krátký hraný film Pozvánka, ve kterém se přes tři časová období Mináč vrací až do doby francouzské revoluce.

David Mináč vystudoval University of Southampton v Británii, obor filmu a psychologie. Natočil několik oceněných filmů (Grand Prix - Wessex Films). Podílel se na dvou scénářích k celovečerním filmům. Věnuje se fotografii, komponování filmové hudby, filmové režii a herectví.

Vstupné na výstavu bude 50 Kč a snížené vstupné pak 30 Kč. Czech Photo Centre je otevřeno každý den kromě pondělí od úterý do pátku vždy od 11.00 do 18.00 hodin, o víkendu pak od 10.00 do 18.00 hodin. Czech Photo Centre - Nové Butovice /bezbariérový přístup/ - výstup z metra směr Poliklinika Lípa, Na Zlatě 1.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu .zip

Zdroj fotografií: Czech Photo Centre

Kontakty a další informace:
Public relations - Radek Polák tel.: +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphotocentre.cz.

NULL