Fotogalerie z vernisáže Czech Nature Photo

5/04/2017

V pondělí 3. dubna proběhla v galerii Czech Photo Centre vernisáž k výstavě Czech Nature Photo, ze které vám přinášíme fotogalerii.

Úvodní slovo na vernisáži v pondělí 3.4. pronesl starosta Prahy 13, pan David Vodrážka. Ten vyjádřil radost nad tím, že Nové Butovice už nejsou pouhou periferií Prahy, ale místem, kam za kulturním děním vyrážejí občané celé Prahy, a to právě díky otevřenému Czech Photo Centre. Spolupořadatelem celé soutěže je Národní zemědělské muzeum, záštitu nad ní převzal ministr zemědělství Marián Jurečka a partnery jsou firma Olympus a Lesy ČR.

Zvolit šestici fotografů, kteří budou prezentovat pilotní nultý ročník soutěže nebylo podle kurátora výstavy, Michala Krause, nijak lehké. Nicméně všichni zvolení mu do konceptu celé výstavy skvěle zapadali, oni sami byli navíc z možnosti vystavit zde své snímky v novém multižánrovém centru věnovanému fotografii nadšení. Soutěž je podle něj i šance k tomu poznat nové, neprobádané kouty naší zeměkoule. Vystavující fotografové znají díla svých kolegů, ale všichni do jednoho ocenili možnost vidět fotografie jinak, než na displeji počítače. Jak říká Petr Bambousek, „vytištěnou fotografii zkrátka nic nenahradí.“. Rostislav Stach mimo jiné ocenil, že Czech Photo Centre sdružuje všechny zájemce o fotografii a v případě Czech Nature Photo i kamarády a přátele.

Komentované prohlídky a prezentace jednotlivých autorů budou probíhat v průběhu celého měsíce.

NULL