Měsíc přírody v Czech Photo Centre

28/03/2017

Nejlepší čeští fotografové, kteří se věnují živé přírodě, budou od 4. dubna do 14. května vystavovat v multižánrovém prostoru Czech Photo Centre. Mezi autory výstavy Czech Nature Photo jsou držitelé celé řady domácích i zahraničních ocenění - Petr Bambousek, Michal Krause, Dan Materna, Ondřej Prosický, Rostislav Stach a Václav Šilha.

„Ve spojení s prestižní soutěží Czech Press Photo, kterou organizujeme, sdružujeme i nejlepší české a slovenské fotografy přírody. Jsme přesvědčeni, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše pro to, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Prostřednictvím fotografií chceme sdělovat, že každý z nás má zodpovědnost za stav přírody na celé naší planetě,“ říká k projektu Czech Nature Photo Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a současně i šéfka Czech Photo Centre. Výstava se koná pod žáštitou ministra zemědělství, spolupořadatelem je Národní zemědělské muzeum, hlavními partnery Lesy ČR a společnost Olympus.

Všichni autoři, kteří se na jaře v Czech Photo Centre na zhruba 60 snímcích představují, jsou držiteli mnoha ocenění světových soutěžích i v rámci soutěže Czech Press Photo. Dan Materna je autorem smímku, který získal titul Fotografie roku 2007. Petr Bambousek se stal zase finalistou soutěže Wildlife Photographer of the Year 2015. Jeho fotografie byla při propagaci této soutěže k vidění ve všech koutech Londýna.

Krásu a rozmanitost živé přírody tak v Nových Butovicích představí práce šestice českých fotografů, kteří procestovali doslova celý svět. A právě tato myšlenka je základním konceptem výstavy Czech Nature Photo. Prostřednictvím fotografií bude možné nahlédnout na každý kontinent naší planety a spatřit ledovou krásu Antarktidy i Arktidy, životem překypující pralesy Asie či Jižní Ameriky, rozpálené africké pláně, kochat se půvaby evropské a naší domácí přírody. To vše nyní můžete objevovat a obdivovat na jednom místě.

Ledové pláně z opačné strany zeměkoule zase přitahují Ondřeje Prosického, který se v posledních letech opakovaně vydává do arktických oblastí dokumentovat život ledních medvědů. Stejně doma je ovšem i v tropech, jak ostatně dokazují i vystavené fotografie. Petr Bambousek zase zaznamenává již řadu let, ale přitom stále jinak a pokaždé novými způsoby pestrost života v pralesích Asie nebo Střední a Jižní Ameriky.

Po celou dobu výstavy bude Czech Photo Centre žít přírodou. Součástí doprovodného programu budou komentované prohlídky pro školy, autorské čtení z knih o přírodě pro děti a série autorských prezentací pro veřejnost:

10. dubna (18:00): Václav Šilha - Antarktida – k branám ráje
20. dubna (18:00): Ondřej Prosický - Medvědi lední na Špicberkách
4. května (18:00): Petr Bambousek - Příběhy fotografií
11. května (18:00): Rostislav Stach - Fotolovy na Aljašce

Vstupné na výstavu bude 50 Kč a snížené vstupné pak 30 korun. Czech Photo Centre je otevřeno každý den kromě pondělí. Od úterý do pátku vždy od 11.00 do 18.00, o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Czech Photo Centre - Nové Butovice /bezbariérový přístup/ - výstup z metra směr Poliklinika Lípa, Na zlatě 1.

Zároveň se zahájením výstavy Czech Nature Photo bude vyhlášena stejnojmenná nová soutěž, která bude odvozena z dlouholeté tradice renomované soutěže Czech Press Photo. Soutěž Czech Nature Photo osloví nejlepší české fotografy, kteří se zaměřují na fotografování přírody.

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu .zip

Zdroj fotografií: Czech Photo Centre

Kontakty a další informace:
Public relations - Radek Polák tel.: +420 778 747 113, polak@czechpressphoto.cz, www.czechphotocentre.cz.

NULL