Z vernisáže výstavy PROTI ČASU

27/01/2017
Prohlédněte si fotogalerii z vernisáže výstavy Martina Frouze PROTI ČASU, která se uskutečnila v galerii CZECH PHOTO CENTRE dne 25. ledna 2016.

Nenechte si samotnou výstavu ujít. Ta je otevřena do 26. února 2017 ve velké výstavní síni. Souběžně můžete zhlédnout výstavu s názvem "12", kterou uspořádali v malé výstavní místnosti pedagogové Střední školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikace.

Martin Frouz, Univerzita Karlova Praha, získal grant CPP na základě projektu, který zobrazuje opravu památníku Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze, v letech 2013 - 2015.

Výstava unikátních fotografií, které autor pořizoval posledních 15 let, představí pražské památky a jejich proces oprav. Díky spolupráci s mnoha odborníky - od archeologů, přes památkáře, restaurátory, stavaře atd. má Martin Frouz možnost dostat se během výzkumu a oprav do míst, které běžným návštěvníkům zůstávají skryté. Výstava tyto „tajná“ místa poodhalí.

Na výstavě je také představen průřez všemi granty THE BEST OF GRANT PRAHY, které v průběhu 22 let byly uděleny a vytvořily tak neocenitelnou fotografickou kroniku našeho hlavního města.

NULL