Výstava VII Photo

14/10/2016

První výstavou moderní galerie, která je součástí CZECH PHOTO CENTRE  je kolekce fotografií Questions Without Answers a Smile od prestižní VII Photo Agency.

Na úvod se v galerii představuje fotoagentura VII s výstavami Questions Without Answers a Smile. Fotografové legendární agentury VII zachytili v kolekci Questions Without Answers (Otázky bez odpovědí) okamžiky světových dějin od konce studené války až po dnešek. V obrazových příbězích přináší jednotlivé snímky přesvědčivý záznam světa, ve kterém žijeme, jeho politické, kulturní i sociologické změny. Výstava prezentuje průkopnickou práci fotoagentury VII a fotopříběhy čelních fotografů, jako jsou Alexandra Boulat, Ron Haviv, Antonín Kratochvíl a Christopher Morris. Tato skupina výjimečně talentovaných fotografů stojí v první linii digitálního a aktuálního fotožurnalismu, který dokumentuje lidi i události po celém světě.  Výběr jejich témat je široký - od konfliktů, humanitárních krizí a sociálních komentářů až k módě a portrétům. Každý příběh vypráví nejen o kritických momentech  naší historie v posledních dvaceti letech, ale také představuje výjimečný pohled jednotlivých autorů.
 
Souhrnnou výstavu fotografů VII doplňuje projekt osmi fotografů z Agentury VII pod názvem Smile. Ten sdružuje obrazy smějících se lidí. V rámci projektu autoři překročili to nejzásadnější tabu fotoreportáží, díky čemuž  vznikla sbírka silných snímků pořízených  během nejdůležitějších historických událostí uplynulých třiceti let. „Lidé po celém světě se snaží žít život dle svých představ a být šťastní. Ať se jedná o celebrity, obyčejné lidi v běžných situacích či vojáky na bojišti,“ komentuje výstavu Souralová. Obě výstavy začnou 14. října a potrvají až do 30. listopadu.
 
Fotografická agentura Sedm nebo krátce VII je fotografickou agenturou s pobočkami v New Yorku, Los Angeles a Paříži. VII odvozuje svůj název od počtu zakládajících fotoreportérů, kteří ji v září 2001 založili. Zakládajícím členem agentury je rovněž český fotograf Antonín Kratochvíl, který spolu s dalšími, Ronem Havivem a Ed Kashim, usedne v porotě letošního ročníku soutěže Czech Press Photo. V době otevírání nové galerie Czech Press Photo slaví agentura VII již 15 let od svého založení.

Adresa: CZECH PHOTO CENTRE | Seydlerova 158 00 Praha 5 - metro Nové Butovice
Otevírací doba: Út-Pá 11 - 18, So-Ne 10 - 18
Vstupné: 50,- , snížené 30,-


[20160803_CPC_VII_plakat_A3_800px.jpg]
 
NULL