Zahajujeme 14.10.2016

15/09/2016
Dvanáctimetrová socha Davida Černého Trifot se postupně stává součástí venkovních prostor nového multižánrového centra Czech Photo Centre, které se veřejnosti otevře již 14. října. První výstavou moderní galerie bude kolekce fotografií Questions Without Answers a Smile od prestižní VII Photo Agency.
Již za měsíc bude zahájen provoz galerie Czech Photo Centre, kde se Pražané a další návštěvníci budou setkávat s díly předních českých i světových fotografů i se street artovými a video instalacemi. Na výstavní prostor, který zaujme dominantní plochu v celém projektu, plynule naváže restaurace, atelier, učebna, fotografický archiv snímků z historie Czech Press Phota, venkovní galerie a korzo s novou plastikou Davida Černého Trifot. Součástí činnosti centra bude rovněž organizování prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo. „Cílem je vytvořit uměleckou zónu mimo střed města a přitom v těsné blízkosti stanice metra, kde na veřejném prostoru postavíme umělecká díla lidem do cesty a přimějeme je k zamyšlení,“ vysvětluje poslání centra Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo Centre.

Na úvod se v galerii představí fotoagentura VII s výstavami Questions Without Answers a Smile. Fotografové legendární agentury VII zachytili v kolekci Questions Without Answers (Otázky bez odpovědí) okamžiky světových dějin od konce studené války až po dnešek. V obrazových příbězích přináší jednotlivé snímky přesvědčivý záznam světa, ve kterém žijeme, jeho politické, kulturní i sociologické změny. Výstava prezentuje průkopnickou práci fotoagentury VII a fotopříběhy čelních fotografů, jako jsou Alexandra Boulat, Ron Haviv, Antonín Kratochvíl a Christopher Morris. Tato skupina výjimečně talentovaných fotografů stojí v první linii digitálního a aktuálního fotožurnalismu, který dokumentuje lidi i události po celém světě.  Výběr jejich témat je široký - od konfliktů, humanitárních krizí a sociálních komentářů až k módě a portrétům. Každý příběh vypráví nejen o kritických momentech  naší historie v posledních dvaceti letech, ale také představuje výjimečný pohled jednotlivých autorů. 

Souhrnnou výstavu fotografů VII doplní projekt osmi fotografů z Agentury VII pod názvem Smile. Ten sdružuje obrazy smějících se lidí. V rámci projektu autoři překročili to nejzásadnější tabu fotoreportáží, díky čemuž  vznikla sbírka silných snímků pořízených  během nejdůležitějších historických událostí uplynulých třiceti let. „Lidé po celém světě se snaží žít život dle svých představ a být šťastní. Ať se jedná o celebrity, obyčejné lidi v běžných situacích či vojáky na bojišti,“ komentuje výstavu Souralová. Obě výstavy začnou 14. října a potrvají až do 30. listopadu. 

Fotografická agentura Sedm nebo krátce VII je fotografickou agenturou s pobočkami v New Yorku, Los Angeles a Paříži. VII odvozuje svůj název od počtu zakládajících fotoreportérů, kteří ji v září 2001 založili. Zakládajícím členem agentury je rovněž český fotograf Antonín Kratochvíl, který spolu s dalšími, Ronem Havivem a Ed Kashim, usedne v porotě letošního ročníku soutěže Czech Press Photo. V době otevírání nové galerie Czech Press Photo slaví agentura VII již 15 let od svého založení.

Czech Photo Centre bude otevřené od pondělí do neděle, a to vždy od 11.00 do 19.00 hodin. Základní vstupné bude činit 50 Kč. Centrum je součástí projektu SMART, jehož investorem je společnost Trigema. Ta zajistila jeho výstavbu a je zároveň generálním partnerem centra.

Kontakty a další informace:
Public relations: 
Radek Polák tel.: +420 778 747 113,  polak@czechpressphoto.cz

[Haviv_CPC_800px.jpg]

foto: Ron Haviv


[Kashi_CPC_800px.jpg]

foto: Ed Kashi


[Kratochvil_CPC_800px.jpg]

foto: Antonín Kratochvíl

Zdroj fotografií: Czech Photo
NULL