Už šestý ročník cestovatelské soutěže H+Z bude pátrat po nejlepším snímku z cest

1/12/2023

Již po šesté vyhlašujeme cestovatelskou soutěž Hanzelky a Zikmunda. Czech Photo je partnerem kategorie Nejlepší fotografie z cest. V soutěži Cestopis roku můžete přihlásit ještě: nejlepší cestopis roku, nejpůjčovanější cestopis v českých knihovnách a nejlepší rozhlasová reportáž (www.cestopisroku.cz). Slavnostní vyhlášení výsledků bude 22. dubna. (www.cestopisroku.cz)

Foto: MArtin Velechovský

Každý rok se ptáme: „Pořídili jste na cestách jedinečný snímek, na který jste hrdí? Tak ho přihlaste do cestovatelské soutěže H+Z!“. Odborná porota každý rok vybírá ty nejlepší fotografie z více jak tisícovky přihlášených snímků. Loni zvítězil portrét srílanského chlapce od Marka Velechovského.

Ve fotografické části soutěže bude vyhlášena kategorie: Nejzajímavější fotografie z cest. Fotografie můžete přihlásit přes systém Cewe v období od 1. prosince do 14. února. Odkaz pro přihlášení najdete na konci článku.

Nominace vybere odborná porota ve složení: Petr Brukner – fotograf a herec Divadla Járy Cimrmana, Jan Rybář – fotograf, Tomáš Tureček – šéfredaktor National Geoghaphic, Veronika Souralová – ředitelka Czech Photo, ředitel CEWE Petr Řezábek a Štěpán Hon.

Cestovatelské duo Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka je inspirací mnoha odvážlivců. Tito dva pánové jsou známí díky své průkopnické práci, ale také jsou jedni ze zakladatelů české cestopisné rozhlasové reportáže. Jiří Hanzelka (1920–2003) a Miroslav Zikmund (1919–2021) se seznámili už na škole. V letech 1947–1950 spolu vycestovali na první výpravu do Afriky a Jižní Ameriky s vozem Tatra 87. Jejich druhá cesta v letech 1959–1964 směřovala do Asie a Oceánie. Na výpravách nasbírali neuvěřitelné množství dokumentárního materiálu, napsali několik stovek reportáží a také několik knih.

Partnery soutěže jsou: CEWE, Radiožurnál, Czech Photo

Přihlásit se můžete zde (https://soutez.cewe.cz/hanzelkazikmund23/cs_cz/)

string(1) "1"