Nové dílo výtvarníka Davida Černého bude stát před galerií Czech Photo Centre

31/08/2016
V současnosti finišují v Praze 5 v těsné blízkosti stanice metra Nové Butovice přípravy prostor Czech Photo Centre, které se stane novým místem současného domácího i světového umění s důrazem na fotografii a video. Před galerií bude stát plastika Davida Černého Trifot.
Czech Photo Centre bude multižánrový umělecký prostor který má ambici stát se jednou z nejvýznamnějších galerií v hlavním městě. Galerie bude pro veřejnost otevřena od 14. října. Ve venkovních veřejných prostorách, přímo před vnitřní galerií, se bude nacházet volnočasová zóna, jejíž součástí bude navíc nová plastika Davida Černého. Budou zde rovněž osazeny oboustranné výstavní panely, které umožní instalaci výstav koncipovaných ve vzájemném vztahu s indoorovou výstavou. 
Monumentální plastika – kráčející Trifot - s multimediálními prvky od autora Davida Černého vnese do okolí Czech Photo Centra dynamiku života v okolním světě. Zaměřením na detail zobrazení jednotlivých vybraných chodců zaujme kolemjdoucí návštěvníky i obyvatele Prahy, kteří za ní přijedou a upozorní na výstavní část centra. Plastika bude na místě instalována do začátku října.
David Černý je autorem celé řady známých plastik, jako jsou například Růžový tank, miminka na Žižkovském vysílači nebo klikající patrový autobus London Booster, jenž byl před Českým domem na předchozí olympiádě v Londýně. Černý je současně držitelem zvláštní ceny na bienále v belgickém Kortrijku, grantu Pollock Krasner Foundation Grant a Ceny Jindřicha Chalupeckého.

[20160806CPC1X8A9795800.jpg]
Zdroj fotografie: Czech Photo

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx
Tisková zpráva společně s fotografiemi ke stažení ve formátu .zip

Kontakty a další informace:
Public relations: 
Radek Polák tel.: +420 778 747 113,  polak@czechpressphoto.cz


 
NULL