MARINA CANO

V Czech Photo Centre vystavuje španělská wildlife fotografka Marina Cano

3/03/2022

Zasedání mezinárodní poroty Czech Nature Photo je tradičně spojené s výstavou jednoho z porotců. Letos své snímky v galerii Czech Photo Centre představí španělská fotografka divoké přírody Marina Cano. Výstava s názvem Cesta k divočině bude pro veřejnost otevřena od 11. března do 24. dubna. Ve čtvrtek 10. března od 18.00 se v galerii uskuteční přednáška autorky.

Foto: Marina Cano

„Marina fotografuje africkou přírodu s velkým citem pro světlo, kompozici i pro volbu motivu, kdy poutavě střídá momenty dramatické a jemné, až intimní. Příprava její výstavy pro mě byla velkou radostí a alespoň dočasným únikem od reality do nádherné africké divočiny,“ říká manažer soutěže Czech Nature Photo Michal Krause.

V galerii bude vystaveno téměř čtyřicet velkoformátových snímků, které komplexně představí tvorbu španělské autorky. Marina Cano začala fotografovat už v 17 letech. Nyní se věnuje focení přírody více než dvacet pět let. V oblasti wildlife získala mimořádné uznání a mezinárodní prestiž. Fotografka pracuje s technikou Canon a je její ambasadorkou.

Vydala čtyři knihy a její práce se mimo jiné objevily na obálce prestižního časopisu National Geographic. V roce 2015 se stala finalistkou soutěže BBC Wildlife Photographer of the Year. Díky jejímu jedinečnému stylu spolu s citlivým a intimním přístupem k divoké přírodě sledují její práci statisíce lidí.

Výstava bude otevřena 11. března a potrvá do 24. dubna. Otevírací doba: úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 100 a snížené 50 korun. Galerie Czech Photo Centre se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Soutěž a výstavu CZECH NATURE PHOTO 2022 pořádají – Czech Photo Centre

Akce se koná pod záštitou ministerstva životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy a pod záštitou hlavního města Prahy

Hl. m. Praha

A pod záštitou městské části Praha 13

Generální partner: Trigema

Partneři: Cewe, Ptáček, Laufen, Soliter, Siko, Fomei, Canon, Samsung, Berlitz, Pictoart, Newton Media, Econtest, Zoo Praha, KRNAP, NP ŠUMAVA, Botanická zahrada hl. m. Prahy, Lesy hl. m. Prahy, F-STOP

Mediální partneři: Mafra, a. s., Rádio DAB Praha, National Geographic, Prague TV, Prima ZOOM, Reflex, Lidé a Země

Kontakty a další informace: www.czechphoto.org

Public relations: Anna Vacková, +420 777 093 690, vackova@czechphoto.org

Tisková zpráva ke stažení ve formátu .PDF

NULL