Foto měsíce prosince – Martin Divíšek - Skoky na lyžích

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
18/01/2022

Správní a dozorčí rada společnosti Czech Photo za fotografii měsíce prosince zvolila snímek Martina Divíška z EPA, Skoky na lyžích v německém Klingenthalu. Jak ke snímku autor přišel se dozvíte v článku.

Foto: Martin Divíšek / EPA

„Na začátku prosince 2021 jsem byl agenturou EPA vyslán do Německa, do Klingenthalu, obrazově pokrývat tradiční skoky na lyžích. Cestou na foto pozici, v době, kdy už skákali předskokani, jsem si náhodou všiml, že v dráze letu závodníka je vidět velký měsíc. Tak jsem zastavil a řekl si, že zkusím pár variant vyfotit, jako zpestření. Vzniklo tak několik fotek, kdy byl závodník blíže měsíci nebo byl ostrý měsíc. Nakonec byl měsíc vidět jen chvíli, protože po obloze se honily mraky. Po pár minutách byl pryč na celý závod.“ popisuje autor.

Martin Divíšek

Martin Divíšek se narodil v květnu 1985 v Praze. Než začal pracovat jako fotoreportér, studoval Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze. V roce 2005 začal pracovat jako fotoreportér pro deník Šíp. Rok poté nastoupil do největšího českého deníku Deník. Dlouhodobě spolupracuje s Baletem Národního divadla. V lednu 2017 nastoupil do agentury european pressphoto agency (EPA) a v červnu 2019 se stal kmenovým fotografem EPA pro Českou republiku a Slovensko, kde se věnuje zpravodajství, sportu a kultuře.Ve fotogalerii níže uveřejňujeme další porotou nejvýše hodnocené fotografie:

string(1) "1"