Herbert Slavík věnoval do knihovny Czech Photo Centre další knihu

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
30/11/2021

Když zavítá do galerie Herbert Slavík, znamená to, že se koná porota Czech Press Photo nebo nám nese svou novou knihu. Možná si pamatujete z loňského roku úspěšnou publikaci Naše hory, lyže, sníh. Letos autor představuje knihu s letní tématikou, která sleduje příběhy lidí, kteří milují vodní sporty.

Kniha NAŠE LÉTO, VODA, LODĚ je poctou vodě a všem lidem, kterým se vodní živel stal láskou, dobrodružstvím, sportovní výzvou i odpočinkem. V pestré koláži textů, rozhovorů a unikátních fotografií zachycuje publikace nostalgické počátky vodní turistiky, skautingu, trampingu, dobu vzniku prvních sportovních klubů a atmosféru starých plováren. Kniha se věnuje také módním trendům a vývoji sportovního vybavení pro milovníky rekreace u vody.

Desítky textů, rozhovorů, vzpomínek a fotografií slavných autorů se zaměřují na typické fenomény spojené s vodáctvím, na stavbu lodí, nezapomenutelné okamžiky sjíždění českých řek a pobytů na letních táborech. Autoři se věnují také českému jachtingu, počátkům windsurfingu, představují Čechy, kterým učarovalo mořeplavectví nebo extrémní vodáctví na dravých tocích všech světadílů.

V kapitole legendy seznamuje kniha čtenáře s našimi nejúspěšnějšími sportovci Janem „Felixem“ Brzákem, Ludmilou Polesnou, Petrem Sodomkou, Richardem Konkolskim, Františkem Venclovským, bratry Svojanovskými, Štěpánkou Hilgertovou, Vavřincem Hradilkem, Josefem Dostálem, Jiřím Prskavcem a mnoha dalšími.

Závěr knihy přináší prostřednictvím atraktivních fotografií současných trendů inspiraci pro všechny milovníky vodních sportů. Publikace volně navazuje na knihu Naše hory, lyže sníh.

Foto: Oldřich Karásek, Paula Clement, Jan Kasl, Vilém Heckel, Jan Posselt

string(1) "1"