Příběh fotografie: Aleš Tvrdý – Uhelný sklad

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
26/01/2020

Druhé místo v kategorii Člověk a životní prostředí získal Aleš Tvrdý za snímek z uhelného skladu na Taiwanu. Proč takové sklady v Asii vznikají si můžete předčíst v článku.

Foto: Aleš Tvrdý

„Když jsem viděl na internetu snímek z elektrárny, která se shodou okolností nachází kousek od místa, kde jsem pobýval. Věděl jsem, že se musím na místo dostat. Proces zabral několik dní, než jsem vůbec dostal pozitivní odpověď a povolení vstupu a focení od vedení. Když jsem se na místo dostal, stačilo dělat to co mám rád. Fotit. Tak jako mnoho zemí i Taiwan čelí problémům spojeným se znečištěním ovzduší. Na ostrově jsou stále elektrárny na spalování tuhých paliv. Aby se snížila prašnost a znečištění, které je výraznější v zimním období, tak se uhlí dovezené nákladními loděmi zpracovává v obrovských halách. Právě mě se naskytnul ten výjimečný pohled, při vstupu do jedné z hal, mnohým se může zdá jako z jiné planety. Kromě toho, že interiér haly působí velmi impozantně, slouží jako dočasné řešení snížení prachu v ovzduší,“ popisuje autor snímku.

Aleš Tvrdý

Aleš Tvrdý / 29. 10. 1984 Dětství prožil v Kysucách a velmi brzy se kvůli studiu přestěhoval do Bratislavy. Tam strávil 10 let a následně se přesunul do Asie, kde žije čtyři roky. Cestoval po celém světě do zválenějších destinací. Vyjma tradičních turistických lokací, začal objevovat ty které neplní stránky magazínů. Autor svými fotografie poukazuje konaní lidí ve vztahu k ochraně přírody.

string(1) "1"