Příběh fotografie: Martin Kozák – Ledová plochá dráha

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
24/01/2020

Druhé místo v kategorii Sport získal sportovní fotograf Martin Kozák za fotografii ze závodů na ledové dráze. Více jak vznikají závody si můžete předčíst v článku.

Foto: Martin Kozák

„Česká zima ledařským závodům dlouhodobě nepřeje, není výjimkou, že se v celé zimní sezóně neodjede ani jeden mistrovský závod; prostě není ve správný čas na správném místě dost ledu. Závodníci jsou naštěstí dostatečně flexibilní a pokud zrovna mrzne, jsou schopni si uspořádat prakticky ze dne na den své vlastní malé závody, jako třeba tento na zamrzlém Hamerském jezeře u Hamru na Jezeře. Stačí jim k tomu pár dopravních kuželů a stará Škoda Favorit s pluhem na vyhrnutí závodního oválu,“ popisuje vznik snímku autor.

Martin Kozák

Martin Kozák (*1979 v Šumperku, v současnosti bydlí v Praze) se fotografii intenzivně věnuje od roku 2005, z toho posledních pět let prakticky výhradně sportu. Za tu dobu se zúčastnil více než 600 sportovních akcí všech velikostí a významů. Nevyhýbá se žádnému sportu a za svůj největší fotografický zážitek považuje dvojnásobnou účast na nejtěžším etapovém motoristickém závodě Dakar rally v roce 2015 a 2017, kde působil jako fotograf týmu Tatra Buggyra Racing. Jeho snímky poznáte od jiných na první pohled, neboť nedokumentují pouze dění před objektivem, ale přidávají i významný výtvarný prvek.

Své bohaté zkušenosti se snaží předávat dál v podobě přednášek, besed i workshopů a také prostřednictvím autorské knihy s názvem Velká kniha sportovní fotografie, která si klade za cíl naučit čtenáře základy fotografování sportu.

Více o fotografovi na jeho webových stránkách www.martinkozak.com a www.artofsport.cz.

string(1) "1"