Vladimír Brunton: ODHALENÁ KABALA

16/08/2019

Dne 14. srpna byla v galerii Czech Photo Centre slavnostně zahájena výstava Vladimíra Bruntona Odhalená Kabala. Vladimír Brunton je výtvarník, který se neustále posouvá ve své tvorbě, hledá nová témata. V současné době intenzivně studuje Kabalu a svou novou výstavou chce veřejnosti svými fotokolážemi přestavit její historii, vývoj a zákonitosti.

Vladimír Brunton je autorem světově originálního ručního zpracování fotoobrazu. Každá fotografie je výjimečným umělecký dílem. Díky zpracovaní starým, řemeslným způsobem, jaký se používal ve fotografii před 100 lety Vladimír vytváří unikátní obrazy na plátno, nebo ruční papír. Dělá ruční papíry až 2x2 metry, na které starými fototechnikami přenáší obraz sluncem – unikátní spojení těchto technologií umožňuje obrazu měnit vzhled podle prostředí, ve kterém je pověšen.

Co je vlastně Kabala? Na rozdíl od mystických směrů, které neprávem používají název Kabala, je původní, autentická Kabala vědou. Její vysvětlení zákonů přírody a lidského vývoje je opřeno o důkazy a dosažené zkušenosti hlavních představitelů Kabaly. Popisují zákonitosti vyšších světů, které postupně poznávají, a které ovlivňují ten náš, fyzický.

Foto: Martin Salajka

string(1) "1"