Vladimír Brunton ve fotografiích představuje spirituální cestu Kabaly

16/08/2019

Výstava Odhalená Kabala pojednává o nejstarších principech stvoření světa a evoluce. Vladimír Brunton ve svých obrazech ztvárnil historii, současnost a systém učení autentické Kabaly. Výstava v galerii Czech Photo Centre potrvá od poloviny srpna do poloviny září.

Úvodní foto: Martin Salajka

Vladimír Brunton je známý svým jedinečným postupem zpracováním fotografií. Fotokoláže několika snímků přenáší na ruční papíry, které si sám vyrábí, a to až do formátu 2 x 2 metry. Tento složitý proces vzniká pomoci působení přírodních sloučenin a slunečního světla.

Prvotní myšlenka o přípravě výstavy vznikla před rokem v Izraeli při setkání s Dr. Michaelem Laitmanem. Fotograf představí portréty důležitých osobností Kabaly a fotografie s fragmenty filozofie cesty Kabaly. Zároveň vizuálně ztvárnil historii samotného principu Kabaly.

„Na rozdíl od mystických směrů, které neprávem používají název Kabala, je původní, autentická Kabala vědou. Její vysvětlení zákonů přírody a lidského vývoje je opřeno o důkazy a dosažené zkušenosti hlavních představitelů Kabaly. Popisují zákonitosti vyšších světů, které postupně poznávají, a které ovlivňují ten náš, fyzický,“ popisuje filozofii výstavy Vladimír Brunton.

Vladimír Brunton, Je autorem světově originálního ručního zpracování fotoobrazu. Díky zpracovaní starým, řemeslným způsobem, jaký se používal ve fotografii před 100 lety, vytváří Brunton unikátní obrazy na plátno, nebo ruční papír. Vytváří ruční papíry ve velikosti až 2x2 metry, na které starými fototechnikami přenáší obraz sluncem – unikátní spojení těchto technologií umožňuje obrazu měnit vzhled podle prostředí, ve kterém je pověšen.

Výstava bude otevřena od 15. srpna do 15. září každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Kontakty a další informace: www.czechphoto.org
Public relations: Anna Vacková +420 777 093 690, vackova@czechphoto.org

Hlavní partneři: Trigema, ProCeram, Olympus
Partneři: Bnei Baruch, Fujifilm, Cewe, Fomei
Mediální partneři: Český rozhlas, Reflex, Právo, novinky.cz, Forbes, Prima Zoom, Lidé a země, Prague TV

Celá tisková zpráva ke stažení ve formátu .docx

string(1) "1"