Příběh fotografie – Jan Molinský – Pelikán

Fotografie měsíce

a další příběhy fotografií najdete na našem blogu:

PŘEJÍT NA BLOG

Foto Měsíce
1/06/2020

Třetí místo v kategorii Zvířata v lidské péči získal Jan Molinský za snímek koupajícího se pelikána. Fotografie vznikla pražské zoologické zahradě, více se dozvíte v článku.

Foto: Jan Molinský

„Fotografování se věnuji krátce, od začátku roku 2019, a stalo se mým velkým koníčkem. Oblíbil jsem si zejména fotografování zvířat. Cesty za zvířaty do přírody a jejich pozorování pro mě představují skvělou relaxaci. Jelikož se fotografování zvířat dobře trénuje v zoologických zahradách, strávil jsem, zejména v té pražské, za poslední rok velkou část svého volného času. Pokud jsem někam cestoval do zahraničí, tak vždy s fotografickou výbavou a obvykle jsem v dané destinaci nevynechal ani návštěvu zoologické zahrady. Snímek pelikána vznikl náhodou v květnu 2019 v pražské zoologické zahradě, kam jsem šel se záměrem fotit volavky v letu. Volavky se bohužel k létání zrovna moc neměly a když už to vypadalo, že odejdu s prázdnou, vydal se do vody pelikán, který začal s údržbou peří. Celý se potápěl a následně se máváním svými mohutnými křídly oklepával od vody, která stříkala všude. Využil jsem toho, že byl pelikán natočený mým směrem a pomalu se ke mně přibližoval. Počkal jsem na vhodný okamžik a vznikla fotka koupajícího se pelikána. Pořídit zajímavý snímek zvířete je často dílem náhody, nikdy nevíte, co zajímavého zvíře předvede, jestli se vám to podaří zachytit. Pokud to však vyjde, je to skvělý pocit, který mě motivuje do dalšího fotografování,“ popisuje autor.

Jan Molinský

Narodil jsem se v roce 1980 v Kolíně. Vystudoval jsem 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a v současné době pracuji jako lékař ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. O fotografování se zajímám od začátku roku 2019 a stalo se mým velkým koníčkem, kterému věnuji velkou část svého volného času. Oblíbil jsem si zejména fotografování přírody a zvířat.

string(1) "1"