Václav Šilha - Na vlnách fotografie

KONTAKTUJTE NÁS

Na vlnách fotografie

Další výstavou k zapůjčení je soubor fotografií s názvem Na vlnách fotografie. Jeho autorem je fotograf Václav Šilha držitel několika ocenění Czech Press Photo. V roce 2012 obdržel v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku zlatou medaili NSFF. Výstava soustřeďuje pozornost jednak na člověka a jeho postavení v různých koutech světa. Dále ukazuje krásu Antarktidy – kontinentu, jehož hrdý a nedostupný chlad zůstává stále ještě výzvou. Je třeba stále mít na paměti, že i v této části světa může dojít rychle k negativním drastickým změnám přírodního prostředí.

Barevná část expozice nabízí mimo portréty lidí všech kontinentů i unikátní pohled do domorodého ekvádorského kmene Huaorani. Etnikum bylo objeveno v roce 1956 a stále praktikuje původní zvyky. Autor servíruje intimní pohled do tradičního života původních obyvatel.

Během několika plaveb směrem k Antarktidě Šilha zachytil černobílou nedotčenou krajinu. Absolutní důvěra zvířat dovoluje fotografovi pořídit snímky z bezprostřední blízkosti, a vytváří tak neobvyklé kompozice s výraznými objekty v popředí. Naopak celkům dominují početné kolonie tučňáků, které vytváří rozmanité linie ve strohé krajině.

Obsah výstavy: 26 fotografií 100x700, sada šesti fotografií v rámu 50 x 190 cm. Nabízíme zapůjčení rámů.