Czech Nature Photo 2018

KONTAKTUJTE NÁS

Další výstava Czech Nature Photo oslavila svůj 1. oficiální ročník a odborná porota vybírala ty nejlepší fotografie z 1800 přihlášených snímků od více než 250 fotografů přírody.

Výstava obsahuje to nejlepší z kategorií Savci, Ptáci, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Bezobratlí, Zvířata v lidské péči, České zemědělství a venkov, Český les, Příroda v Praze a Cena za nejlepší fotografii české přírody. Mnoho vystavujících autorů je zároveň vítězi prestižních fotografických soutěžích a jejich fotografie jsou publikovány v tuzemských i zahraničních časopisech.

Fotografie jsou zpravidla pečlivě naplánované a divákovi poskytují silný příběh. Jinak tomu není ani u vítězného snímku Czech Nature photo 2018 „Pod ledem“ od Rostislava Štefánka, který svůj vítězný snímek pořídil pod hladinou zamrzlého lomu: „[…] Mně to ovšem nedá a plavu za ní, štika se po pár metrech na malou chvilinku zastaví, rychle zamířím foťák směrem k ní a ledové hladině. Urputně mačkám spoušť, v tom štika vystřelí a zmizí nenávratně v hlubině lomu. Promrzlý plavu ke vstupu a modlím se, aby alespoň jeden snímek byl ostrý a podle mých představ. Ze tří fotografií, co mi štika dopřála, byla jenom tato jedna kvalitní a zároveň vystihující krásnou atmosféru ledového jara.“

Obsah výstavy: 76 fotografií (27 ks rozměry 100x70 cm, 1 ks rozměr 90x90 cm, 48 ks rozměr 50x60 cm). Nabízíme možnost zapůjčení rámů.