Czech Nature Photo 2017

KONTAKTUJTE NÁS

Výstava Czech Nature Photo 2017 obsahuje nejkrásnější fotky z pilotního projektu této soutěže. Nejlepší snímky živé přírody domácích autorů vybrala odborná porota ze 3 140 přihlášených fotografií od 467 autorů fotografií přírody.

Ve výstavním výběru jsou všechny nominované fotografie a některé další práce, které nejvíc zaujaly porotu a kurátory výstavy. Samozřejmě nechybí vítězný snímek Stanislava Macíka, který představuje skupinky kaloňů druhu Rousettus aegyptiacus, kteří se právě probouzejí.

„Vše se událo při fotografování domorodců v jedné malé vesnici poblíž senegalského města Koalak. Kaloňové v hojném poštu obléhali jediný baobab uprostřed malého náměstí, kde nešli díky své početnosti přehlédnout. Byli jsme pro ně doslova předčasný budíček, protože při hledání co nejlepšího pozorovacího místa jsme u místních domorodců a nepřeberného houfu dětí vzbudili obávanou zvědavost. Pořídit dobrou fotografii byl doslova nadlidský výkon, neboť neustále jsem měl na sobě a hlavně na fotoaparátu desítky všetečných dětských ručiček,“ komentuje pořízení snímku Stanislav Macík.

Výstava obsahuje 44 fotografií formátu 83 x 83 cm vytištěných na kapě.