Czech Nature Photo

KONTAKTUJTE NÁS

Výstava Czech Nature Photo představuje krásu a rozmanitost živé přírody prostřednictvím prací šestice českých fotografů, kteří procestovali doslova celý svět. A právě tato myšlenka se stala jejím základním konceptem – prostřednictvím fotografií vás zavede na každý kontinent naší planety a můžete tak na jednom místě objevovat a obdivovat ledovou krásu Antarktidy i Arktidy, životem překypující pralesy Asie či Jižní Ameriky, rozpálené africké pláně, kochat se půvaby evropské a naší domácí přírody.

Petr Bambousek

Od roku 2002 podnikl více než 30 expedic. Fotografoval v Panamě, kostarice, Pantalu, Amazonii nebo na Sulawesi. V poslední době se rád vrací na ostrov Borneo. V prestižní soutěži Wildlife Photographer of the Year získal v roce 2015 ocenění Finalist v kategorii Savci a jeho snímek se stal navíc oficiálním symbolem celého ročníku. Aktuálně je fotografem na plný úvazek.

Dan Materna

Dan Materna se zaměřuje se na reportážní a portrétní fotografii, fotografii přírody a na fotografování z letadla. Pracuje ve vydavatelství MAFRA, fotografuje pro deníky MF Dnes a Lidové noviny. Je držitelem mnoha ocenění včetně Fotografie roku 2007 v soutěži Czech Press Photo.

Michal Krause

Michal Krause je fotograf přírody, lektor a píšící autor na volné noze. Jeho fotografie sobů z cesty na Špicberky získaly cenu Trigema v rámci Czech Press Photo 2015. . Je ambasadorem fotografické techniky Fujifilm X.

Ondřej Prosický

Ve své tvorbě se zaměřuje na fotografování divoké přírody. Od roku 2006 organizuje fotografické expedice a workshopy. K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Nejnovějším oceněním je jedna z hlavních cen soutěže Czech Press Photo.

Rostislav Stach

V letech 2008 – 2009 byl členem mezinárodní fotografické skupiny SHAPE, která fotograficky mapovala karibské ostrovy Nizozemských Antil. Získal několik ocenění v prestižní soutěži Czech Press Photo, 1. cenu v mezinárodní soutěži IFWP nebo 1. cenu v česko-slovenské soutěži O Zlatého jelena Slávy Štochla. Vydal úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě. Je ambasadorem značky Olympus.

Václav Šilha

S fotoaparátem v ruce procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. V roce 2012 získal v prestižní soutěži Czech Press Photo první cenu v kategorii Příroda a zlatou medaili v kategorii Savci v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP v Norsku. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí, jeho snímky zveřejnily BBC Wildlife Magazine, National Geographic a dalších tituly napříč celým světem. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“.

Výstavní formáty fotografií: 16 ks 90x60 cm, 5 ks 60x40 cm, 38 ks 100x70 cm