Tělo jako znak

APF - Tělo jako znak

28. 2. - 1. 4. 2018

Tělo jako znak

Datum trvání:
28. února – 1. dubna 2018

Otevírací doba:
pondělí: ZAVŘENO
úterý - pátek: 11 – 18
sobota - neděle: 10 – 18

 

Vstupné:
80 Kč / 40 Kč

Místo
Velká síň CPC
Seydlerova 2835/4
Praha 5 (Nové Butovice)
Zobrazit na mapě

 

Výstava Asociace profesionálních fotografů ČR (APF) s názvem „TĚLO“ je kurátorský projekt, který zahrnuje fotografická díla členů APF. APF sdružuje osobnosti, které se svojí profesionální tvorbou podílejí na významné části fotografického života v České republice. Jedná se o tvůrčí fotografy, z nichž mnozí získali významná mezinárodních ocenění (World Press Photo, MQEP, QEP a další). Kromě základní fotografické praxe se specializují i na jiné fotografické obory, náleží k předním pedagogům fotografických škol, kurátorům a historikům fotografie. Výstavy se zúčastní členové APF na základě kurátorského výběru Zdeňka Lhotáka a Vladimíra Kozlíka.

20180212_CPC_APF_plakat_web.jpg

Základní informace

Tělo jako znak
Autor: APF - Asociace profesionálních fotografů
Místo: Velká výstavní síň Czech Photo Centre
Datum trvání výstavy: 28. února 2018 - 1. dubna 2018 (každý den kromě pondělí)
Otevírací hodiny: út - pá: 11 - 18 / so - ne: 10 - 18
Vstupné: 80 Kč / 40 Kč (snížené vstupné)

Provozní doba o Velikonoce:

pátek 30. 3. 2018: 11 – 18 hodin
sobota 31. 3. 2018: 10 – 18 hodin
neděle 1. 4. 2018: 10 – 18 hodin
pondělí 2. 4. 2018: ZAVŘENO

Téma výstavy „TĚLO JAKO ZNAK“ umožňuje, přes zdánlivě jednoznačné zadání, účast autorů s velmi odlišným žánrovým zaměřením. Tělo, či spíše tělesnost, je prezentována nejen v obvyklé estetické a erotické rovině ale především jako výrazový prostředek řešící otázky osobnostní, partnerské i sociální problematiky.

Na výstavě je prezentována tvorba předních českých výtvarných fotografů. V rámci výstav budou realizovány komentované prohlídky pro veřejnost s cílem seznámení se smyslem, filozofií a formami výtvarné fotografie.

Výstava je realizována za podpory Státního Fondu kultury ČR

APF Asociace profesionálních fotografů

Asociace profesionálních fotografů České republiky (dříve AF ČR) byla založena 22. ledna 1990 jako sdružení profesionálních a tvůrčích fotografů. Je přímým pokračovatelem fotografické sekce bývalého Fondu výtvarných umění a Svazu výtvarných umělců. Posláním APF ČR je vytváření společenských a materiálních podmínek pro svobodnou a nezávislou uměleckou tvorbu v zájmu jejího uměleckého přínosu a technické úrovně. V současné době má přes 100 stálých a 11 čestných členů.

Asociace profesionálních fotografů České republiky je členem Federace evropských profesionálních fotografů ( FEP ), je přdruženým členem Asociace profesionálních fotografů USA a má členství i ve Světové radě profesionálních fotografů ( WCPP ). APF se podílí na řadě aktivit těchto mezinárodních organizací, jako jsou kongresy FEP profesionálních fotografů, výstavy či soutěže (Photographer of the Year, World Photographic Cup, FEP Emerging Talent Award aj.), kde členové APF získali již řadu ocenění.

Členové APF mají možnost se ucházet o evropský certifikát QEP (Qualified Evropean Photographer), který uděluje na základě předložených prací odborná komise FEP v Bruselu. V současné době má naše národní asociace již 16 držitelů tohoto certifikátu, který je známkou nejvyšší profesionální kvality fotografické práce v rámci EU.

Již 14 let uděluje APF prestižní cenu „Osobnost české fotografie“, která je určena fotografovi, fotografickému pedagogovi, kurátorovi, teoretikovi fotografie, galeristovi či vydavateli, který v průběhu kalendářního roku zásadním způsobem přispěje ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. Uděluje také cenu „Osobnost české fotografie - za dlouhodobý přínos fotografii“, jež je určena osobnosti, která dlouhodobě, zásadním způsobem přispěla ke kvalitě, rozvoji nebo propagaci české tvůrčí fotografie u nás či v zahraničí. V posledním roce byla cena rozšířena o kategorii publikace roku a kalendář roku.

Vedle pravidelných členských výstav, volně spjaté s klasickými fotografickými žánry jako je Akt, Krajina, Zátiší, Portrét, organizuje také kurátorsky vedené výstavy na společné téma jako Praha, Detail, Reklama 90-99, Individuality, Výběr, Decuria apod., ke kterým vydává soubory pohlednic, katalogy, knihy. Spoluorganizuje i výstavy předních členů APF či výstavy k jubileu významných osobností české fotografie (např. Jan Lukas, Leoš Nebor, Zdeněk Tmej, Karel Hájek) i výstavy zahraničních autorů.

Jednou z relativně čerstvých aktivit APF, je vydávání Almanachů tj. souboru uměleckých signovaných tisků v limitované sérii, které jsou určeny pro muzea, galerie, sběratele, firmy či milovníky kvalitní tvůrčí fotografie. Asociace fotografů je profesním sdružením, ale i společenstvím osobností, pro které je fotografie posláním.

Autoři výstavy

Marián Beneš, Dorothea Bylica, Miloš Fic, Hana Hamplová, Jiří Hanke, František Heusler, Dominika Hrubá, Josef Husák, Jiří Jírů, Rudolf Jung, Olga Kalašová, Vladimír Kozlík, Dominika Kubišová, Mária Kudasová, Zdeněk Lhoták, Pavel Mára, Jan Neubert, Jan Pohribný, Stanislav Pokorný, Rudo Prekop, Roman Sejkot, Petra Skoupilová, Hana Major, Sládková Vasil Stanko, Jiří Tondl, Petr Zhoř.

Úvodní foto: Dominika Kubišová

NULL