Výstava „12“

9/01/2017
V galerii Czech Photo Centre proběhne výstava toho nejlepšího z prací renomovaných fotografů – pedagogů školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikaci.

V galerii Czech Photo Centre proběhne výstava toho nejlepšího z prací renomovaných fotografů – pedagogů školy Michael a Vysoké školy kreativní komunikace. 12 fotografů, mezi kterými jsou například Antonín Kratochvíl, Karel Cudlín nebo Tomáš Třeštík, spojilo své síly na vytvoření kalendáře, jehož křest proběhne 16. 1. 2017 v 18 hodin. Kalendář pokřtí Eliška Kaplický Fuchsová, celý večer bude moderovat Václav Žmolík a záštitu nad akcí převzal ministr kultury Daniel Herman.

„Při fotografování dokumentu jste většinou sám s objektem, který se snažíte zachytit co nejpřirozeněji, výuka je spíš sdílení zkušeností ve skupině,“ říká o vztahu fotografování a učení Karel Cudlín, který na výstavu poskytl soubor snímků z většího cyklu o izraelských vojácích. Zato Tomáše Třeštíka překvapuje, „jak malý rozdíl mezi oběma profesemi je, protože obě jsou značně adrenalinové a skrze ně poznává člověk i sám sebe“.

Všechny vystavované fotografy spojuje účast na vzdělávacím projektu Michael – VŠKK, a také mnohaleté zkušenosti s tvorbou a snahou předat opojný pocit z kreativní činnosti, nadšení a řemeslné dovednosti někomu jinému. „Obojí je totiž také dialogem, ať už s divákem, nebo studentem, jsou to tvůrčí disciplíny s jistou společenskou zodpovědností,“ míní Marian Beneš, vedoucí oboru Vizuální tvorba na VŠKK, který do kalendáře zakomponoval své „floridské boxery“. Návštěvníci uvidí neznámé fotografie Antonína Kratochvíla.

Kromě zmíněných patří k dvanácti vystavujícím také Vladimír Kozlík, Dorothea Bylica, Jaroslav Fišer, Lukáš Dvořák, Michal Štěpánek, Ondřej Štěpánek, Tomáš Hercog a Zdeněk Lhoták. Setkat se s nimi můžete během vernisáže, s jejich díly pak do 19. 2. v galerii Czech Photo Centre, Na Zlatě 1, Praha 5, nebo v kalendáři na rok 2017.

NULL