Seniorské programy

Programy pro letní semestr 2018/2019

Kurzy jsou určeny seniory. Jsou organizovány jako semestrální (tj. 10 lekcí + 1 závěrečná lekce). Kapacita kurzu je vždy maximálně 25 studentů. Nabídka je koncipována tak, aby si „svůj“ kurz vybral jak úplný začátečník, tak i mírně či více pokročilý „fotograf“, nebo zájemce pouze o oblast fotografické kompozice. Náročnost a hloubka výkladu bude ale přizpůsobena průměrné úrovni znalostí posluchačů v každém konkrétním kurzu.

Kurzy jsou součástí projektu: Provoz kulturně komunitního centra Czech Photo s reg. č.CZ.07.3.63/0.0/0.0/17_051/0000678, který je spolufinancován Evropskou unií a Magistrátem hlavního města Prahy.

Výuka probíhá v ateliéru Galerie Czech Photo Centre, který je vybaven špičkovou fotografickou technikou Fomei. Situován je přímo u stanice metra Nové Butovice (výstup směr poliklinika Lípa), Seydlerova 4, Praha 13, se vstupem z pěší zóny z ulice Seydlerova.

FOTOGRAFOVÁNÍ 3 - ŽÁNRY

  • Termíny: vždy ve středu od 11.00 cca do 14:00, duben - květen (8. 4., 15. 4., 22. 4., 29. 4., 6. 5. a 13. 5. 2020)
  • Lektor kurzu : doc. Ing. Stanislav Horný, CSc. (více o lektorovi)

Lektor:

doc. Ing. Stanislav Horný, CSc. (Grafická a multimediální laboratoř, Fakulta informatiky a statistiky, Vysoká škola ekonomická v Praze)

Obsah:

Kurz je určen pro „pokročilejší“ studenty se základními znalostmi ovládání aparátu. Kurz je zaměřen na získání pokročilejších fotografických dovedností ve speciálních žánrech. Kurz navazuje na kurzy Fotografování 1 a 2 a je určen především studentům, kteří již tento kurz absolvovali. Jeho obsahem budou speciální témata – např. jak na typické motivy (krajina, portréty, interiéry, apod.).

Studenti „za domácí úkol“ fotografují dle jednotlivých zadaných témat a fotografie vyučující následně okomentuje na přednášce (tj. „co je na té které fotce dobré a co se mělo udělat lépe a jinak“). Část výuky se bude odehrávat i praktickou formou v exteriérech (Břevnovský klášter, Petřín, apod.).

Po absolvování tohoto kurzu budou studenti schopni se orientovat v technické problematice typických motivů a následně vytvořit kvalitní žánrové fotografie.

Program kurzu:

  • Fotografujeme sport
  • Fotografujeme v noci a za snížené hladiny světla
  • Fotografujeme černobíle
  • Fotografujeme v zimě
  • Fotografujeme krajinu
  • Fotografujeme dokument z výletu / dovolené

Popis kurzu | Zaslat přihlášku

Přihlášky

Přihlášení do ateliérů je možné prostřednictvím kontaktního formuláře, písemně na cp@czechpressphoto.cz, tel. 608 875 556 nebo osobně v místě výuky: Galerie CPC, Seydlerova 2835/4, Praha 5.

KURZ JE PRO SENIORY ZDARMA

pozn.: SENIORSKÝ KURZ (senioři nad 65 let).