Porota 2021

Vladimír Čech ml – předseda poroty.

Vladimír Čech je wildlife fotograf známý svými dlouhodobými projekty „Tygr a já“ nebo „Fotopastičky“. Jeho práce byla opakovaně oceněna v tuzemských i zahraničních soutěžích, mimo jiné International Photographer Of The Year, Wildlife Photo Contest, Nature’s Best Photography Asia či Siena International Photo Awards, a s jeho snímky se můžete setkat i v prestižní publikaci Remembering Rhinos.


Václav Šilha

Dlouhodobě patří mezi uznávané české fotografy. S fotoaparátem v ruce procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. V roce 2012 získal v prestižní soutěži Czech Press Photo první cenu v kategorii Příroda a zlatou medaili v kategorii Savci v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP (Mez. fotografická federace umění) v Norsku. Je také držitelem druhé ceny Czech Press Photo 2010 a ceny Trigema Czech Press Photo 2014. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí, jeho snímky zveřejnily BBC Wildlife Magazine, National Geographic a dalších tituly napříč celým světem. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“. Od roku 2012 působí jako člen redakční rady magazínu Československá fotografie. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a cestovatelských festivalů.


Boaz Amidror

Izraelský fotograf Boaz Amidror fotografuje od svých 15 let, z toho posledních deset let profesionálně. Po 25 letech služby v Izraelských obranných silách odešel do výslužby v hodnosti plukovníka a konečně se může naplno věnovat své lásce k fotografii. Jeho hluboké znalosti historie, krajina a přírody Izraele mu umožňují objevovat skryté krásy přírody a zaznamenávat je ve fotografiích. Zkušenosti aktivního vojáka jej naučily sžít se s přírodou a nabytých zkušeností využívá k maskování a při pohybu v terénu. Miluje trávit čas v přírodě, být dočasně součástí různých ekosystémů a pozorovat zvířata, ptáky a vůbec přírodu v celé její kráse.


Pavel Hubený

Pavel Hubený se profesně celý život věnuje ochraně přírody a životního prostředí. Od roku 2014 je ředitelem Správy Národního parku Šumava, když předtím dvacet let působil jako vedoucí CHKO Šumava. Jeho práce byla oceněna Bavorskou státní medaili za mimořádný přínos pro životní prostředí, kterou získal jako teprve druhý Čech v její historii.


Petr Tureček

Petr Tureček je absolventem školy uměleckých řemesel v Brně a od roku 1991 se aktivně pohybuje v oblasti fotografie. Působil jako profesionální fotograf na volné noze, později jako oblastní ředitel a marketingový ředitel společnosti FotoStar, a v současnosti pracuje ve společnosti Cewe na pozici marketingového manažera.